Enigma Enigma

Khrystyna Kishyk (Христина Кішик)

2020-01-03 10:22:46 eye-2 3331   — comment 4

не тільки в інтернеті

- мам, там зараз виступає якийсь дядько Кетчуп. Володимир Кетчуп.
- хто, хто?
- ну, я не знаю чи добре я запам’ятала його прізвище, але вроді Кетчуп. Зараз той дядько говорить про Україну- доповідає мені доця.
Я йду з кухні в іншу кімнату до телевізора, бо сама не знаю і ніколи не чула про такого дядька. Заходжу. Дивлюся і читаю: Володимир Чумак. Сміюся з того Чумака-Кетчупа і все розумію.
- мам, а що той дядько про Україну говорить, щось правдиве?
Це так декілька тижнів тому ми дивилися «Право на владу». Дивлюсь цю передачу іноді, щоби знати у яких ракурсах подають людям інформацію. І моя донечка теж зі мною дивиться і перепитує в мене роз’яснення про політиків. Їй цікавить одне: чи ті люди люблять Україну. Вона знає майже усі відомі прізвища і знає, що Зеленського обрали ті люди, які дивилися «Квартал», бо він там гарно виступав. Я не оповідаю дитині тонкощі політичних інтриг, але я розповідаю їй про те, що таке «держава», «президент» і «нація». Ми про це говоримо.
Я не виховую свою дитину політологом чи поліглотом, але я вчу її правильно розуміти і сприймати інформацію, яку вона дізнається з різних джерел в цій країні. Я вчу її думати.
Ми ділимося думками. Іноді це смішно. Іноді- дуже правдиво. Я не знаю чи я все роблю правильно. Але я знаю інше- вона запитує в мене про те над чим варто замислюватися дорослим. Вона розуміє, що вона українка і що в нас є нація.
Ми дивимося історичні фільми і сучасні українські фільми про нашу війну. Вона знає хто такий Путін і хто такі Кіборги.
Коли ми дивились фільм про війну, то вона в мене запитувала: де українці, а де росіяни. Я не одразу зрозуміла чому таке питання. В одному із фільмів про російсько-українську війну можна було відрізнити нас навіть по формі одягу. Але дитина мене перепитала:
«Мам, війна йде між Україною і Росією. Тоді чому росіяни говорять російською мовою, а українці говорять українською і російською. Тоді як? Виходить, що є справжні і несправжні українці?».
Є справжні і несправжні українці. І це не тільки про мову. Ось це було найважче пояснити, особливо в тих умовах, які ми маємо зараз...
Справжні і несправжні українці- це у мисленні, це в голові, в серці...І це в реальних діях!
І найболючіше інше: подвійні стандарти! Скільки українськомовних українців, потрапляючи в російськомовне середовище, говорять російською, скільки українців б’ють себе в груди у вишиванці, але приймають посилки і гроші від братів-сестер, які їздять до Росії на роботу. Ми не можемо змінити тих українців для, яких в пріоритеті ковбаса-зарплата! Але ми можемо робити усе можливе і неможливе, щоб кожен у своїй сім‘ї, зі своїми дітьми, друзями, колегами, найближчими ділився справжнім українським, беріг це, підтримував і кохав.
І найперше для цього всього потрібно просто чесно говорити:
що таке держава
хто такий президент
що таке нація
де Україна.
І говорити про це не тільки у фейсбуці та в інтернеті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma