Enigma Enigma

Олександр Вінницький

2019-09-20 13:48:03 eye-2 3034   — comment 0

Недоторканність нардепів: а чи скасували її?

Всі ми пам'ятаємо, як пафосно рада скасувала недоторканність для народних депутатів, але чи скасувала вона її насправді?

Рада дійсно внесла відповідні зміни до Конституції України, а саме в статтю 80, які прибирають абзац про те, що Народного депутата не можуть затримати без дозволу Верховної Ради України. Вступають в силу ці зміни з 1 січня 2020 року. Але не Конституцією єдиною все регулюється в нашій країні.

Вчора Верховна Рада провалила голосування за скасування частини другой статті 27 Закону "Про статус Народного депутата України" та відповідні зміни в кримінальний процесуальний кодекс. Ця частина забороняє прослуховувати та проводити обшуки у нардепів (дивіться картинку), тобто, без згоди Верховної Ради України проводити обшуки та прослуховувати нардепів не можна, як і раніше. Але що ще цікаве... частину першу цієї статті взагалі ніхто не пропонував скасовувати . Скасування цієї частини не відбулось 3 вересня, коли цей самий абзац прибирали з Конституції, вчора ж Зеленський пропонував скасувати раді лише другу частину цієї статті, а першу, яка забороняє затримувати нардепів ніхто скасовувати не пропонував взагалі.

Виходить, нардепи, як і раніше, залишились з недоторканністю, просто тепер вона їм надається не Конституцією, а звичайним законом.

П.С. Моя особиста думка щодо депутатської недоторканності - тут https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2524460380974602&set=a.826313440789313&type=3&theater

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma