Enigma Enigma

andriy98

2019-10-03 09:35:22 eye-2 464   — comment 0

Негативний вплив УПЦ МП

УПЦ МП є активним компонентом гібридної війни Росії з Україною. І водночас на Львівщині будуються нові храми цієї конфесії. Один із них – у райцентрі Броди.

Одразу зауважмо, що Броди – місто церков і військових частин.

Серед храмів різних конфесій тут немає хіба мечеті. Є навіть синагога, щоправда, стара і зруйнована пам’ятка архітектури. Попри заборону діяльності, непогано почуваються тут і догналіти – купили приватний будинок і діють «у таємному режимі».

Власне, за принципом догналітів побудували й церкву УПЦ Московського патріархату (почали будувати близько десяти років тому). Придбали приватну ділянку зі старою хатою, її знесли, а на місці почали будувати релігійну споруду.

Вони ведуть втаємничену діяльність. До прикладу, у інших церквах вивішується графік літургій тощо, а там такого нема. Є коло закритих осіб, які сюди приїжджають, мають якісь свої, наперед узгоджені плани. Усе не для стороннього ока. Щонеділі відбувається Служба, а в будні все зачинено. Причому на Службу цілими автобусами звозять людей. Ходять сюди й жителі Бродів, хоча й небагато. Усі знають, що цей храм незаконно збудований, але ще за часів Януковича, тобто за сприяння центральної влади. Вони мають підтримку і з інших районів. Наприклад, з Радивилівського району, з Почаївської лаври (Тернопільська область) сюди приїжджають. Для них немає проблеми взяти 3-4 великі автобуси і сюди привезти людей. Крім того, маршруткою їздять по довколишніх селах, збирають окремих вірян і сюди довозять. Організація у них дуже добра.

Церква не має дозволів на будівництво і це все побудовано далеко не за кошти вірян. Тут фінансово активно допомагає Московський патріархат.

Уже не один рік у державі триває війна, Україна протистоїть кремлівському агресорові на сході, а в середині держави продовжує діяти так звана УПЦ МП, а фактично Російська православна церква. УПЦ МП поширює політику незасудження російської агресії проти України, заперечення факту гібридної війни на Донбасі, визнання анексії Криму, а її священики на сході часто виступають інформаторами ворога. Духовенство УПЦ МП «працює» на території, де є військова частина, й не виключено, що ретельно стежить за тим, що там відбувається...

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma