Enigma Enigma

Vadim Omelchenko

2022-01-04 12:29:21 eye-2 3722   — comment 0

Невиправдані сподівання: як в сусідній Росії влада узурпувала і знищила конституцію

Конституція РФ була прийнята всенародним голосуванням 12 грудня 1993, а через майже 2 роки - 19 вересня 1994, указом президента Росії Бориса Єльцина, цей день був оголошений державним святом.

У ті часи передбачалося, що головний закон країни захищатиме громадян Росії в усіх сферах їхнього життя. Але потім з’явився Путін…

Спочатку президент «за жодних обставин» не збирався змінювати Конституцію. Однак вже у 2013 році погляди Путіна докорінно змінилися, і він зробив перші «поправки».

Масштабні фальшування під час голосування за «поправки Путіна» лише посилили сумніви пересічних росіян щодо «конституційності» таких змін. Варто зазначити, що таких «поправок» було більш ніж дві сотні поправок і стосувалися вони найрізноманітніших норм і сфер життя.

У них, зокрема, йшлося про повноваження і вимоги до президента і парламенту, зміни у судовій системі, соціальний блок, наповнений популістичними тезами про «повагу до праці», «гарантування оплати» та щорічної індексації пенсій.

Голосувати за всі 206 поправок росіяни могли лише «одним пакетом» – підтримуючи індексацію пенсій, люди повинні були віддати свій голос і за «обнулення» Путіна.

Як зазначають окремі політичні аналітики, росіяни вже давно не вірять у головний закон своєї країни, вважаючи його «фікцією» та «самим приниженим усіма гілками влади документом». І це не дивно.

За такий короткий за історичними мірками проміжок часу путінська влада змогла перетворити норми конституції по захисту прав та свобод громадян на відвертий фарс. «Перед конституцією усі рівні». Але з’ясувалося, що серед «рівних» є «рівніші». І це, звісно, не народ, а «довічний керманич» та його оточення.

Тому не дивно, що за 28 років День Конституції для росіян перетворився на День пам’яті. Пам’яті про минулі марні надії на демократичний розвиток Росії у щасливому майбутньому та скорботи за втраченими можливостями.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma