Enigma Enigma

Євген Харитонов

2019-11-24 20:31:29 eye-2 2960   — comment 0

ОБ’ЄДНАТИ, ЩОБ РОЗ’ЄДНАТИ ?

ОБ’ЄДНАТИ, ЩОБ РОЗ’ЄДНАТИ ?

 

З часів президентських виборів ЗеКоманда, як мантру повторює слоган: «Об’єднаємо Україну!». Часто звучав він у річницю Революції Гідності. Так, 21 листопада 2019 року Президент Володимир Зеленський у День Гідності та Свободи закликав громадян до єдності, щоб разом побудувати нову Україну:  «Ми стоїмо одне за одного, незалежно від віку, статі, мови та віросповідання. І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо такої ж єдності заради захисту країни, заради нашої незалежності, свободи і права самостійно обирати власне майбутнє, майбутнє країни, яку ми збираємося залишити у спадок нашим дітям. Усе це має нас об’єднувати» (https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-ukrayinci-ne-na-slovah-znayut-yak-zahish-58473).

Наразі символом такої єдності президент України вважає відновлення мосту біля КПВВ в Станиці Луганській, чому присвячений спеціальний відеоролик, опублікований на його сторінці в соцмережі. На початку ролика розміщені архівні кадри з обіцянкою Зеленського побудувати цей міст, в кінці ролика президент оглядає міст, на відновлення якого пішло близько чотирьох місяців. «Ми дійсно робимо! Міст в Станиці Луганській - не тільки переправа. Це символ єдності України», - написав він у підпису до відео. (https://patrioty.org.ua/society/tse-symvol-iednosti-ukrainy-zelenskyi-podilyvsia-video-zi-stanytsi-luhanskoi-304776.html)

Але про відсутність єдності поза мостом у станиці Луганській свідчать інші факти. Найсвіжіший з них - скандал під час траурних заходів в День пам'яті жертв Голодоморів. Зокрема, жителів Києва цікавить, куди перед приїздом президента поділися всі квіти і лампадки від пам'ятника жертвам Голодомору. Є підозри, що постамент пам'ятника на вулиці Лаврській («Дівчинка з колосками») могли розчистити через недовірливу охорону президента або заради вдалих фото Зеленського.

Фотографії у форматі «було-стало» опублікував у Facebook киянин Олексій Захарченко. Вранці він разом з однодумцями приніс до пам'ятника понад 50 лампадок. Також у той день вшанувати пам'ять жертв приходили з квітами та лампадками делегації військових, групи школярів, прості жителі Києва. Але до моменту прибуття до пам'ятника президентського подружжя (о 16.00 23 листопада) їхні лампадки виявилися єдиними на постаменті.

Така демонстрація відокремленості Президента від широкого загалу, виглядає тим більш дивною, що раніше його прибічники вкрай нешанобливо відгукувалися про трагедію Голодомору в Україні. Так, у 2010 році автори шоу «Вечірній квартал» придумали образливу кличку для Віктора Ющенка. Політика, який намагався привернути увагу до трагедії, в телешоу назвали «Синьйор Голодомор». (https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/obsluha-sluhy-narodu-perestaralas-zelenskyi-potrapyv-u-skandalnu-sytuatsiiu-na-urochystykh-zakhodakh-z-vshanuvannia-zhertv-holodomoriv-fotofakt-304696.html).

Варто згадати й те, що саме «розведення військ» (а точніше здача українських територій агресору) стало потужним роз’єднуючим чинником, поділивши українців на «тих, хто зморений війною» і тих, хто каже «Ні!» капітуляції.

Схоже, що свідомо чи підсвідомо чинна влада керується рекомендаціями іншого Володимира – Леніна: «раніше, чим об’єднуватися, і для того, щоб об’єднуватися, необхідно спочатку рішуче и визначено розмежуватися» (ПСС. Т.6. с. 22).

Залишається тільки визначитися для себе і для України з принциповими питаннями: з ким розмежовуватися і з ким об’єднуватися, а голівне - «Кому це вигідно?»

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma