Enigma Enigma

Валентин Нефедов

2019-09-10 19:12:40 eye-2 2491   — comment 0

Обмін полоненими: неоднозначна реакція світу

«В нинішньому обміні є певні нюанси. Серед тих, кого вимагала Росія для обміну, – біля двох десятків громадян України. Наше законодавство забороняє видавати громадян України іншій державі. Не знаю, може їх позбавили громадянства...Тут Росія нагадує шулєра, який пересмикнув карти, і скористався сильними очікуваннями в Україні», - український політичний експерт Євген Магда.

«Без сумніву, вітаю. Але це дуже красномовно, що ключовою вимогою Кремля було очевидно знову отримати під власний контроль одного з ключових свідків збиття рейсу МН17», - колишній прем'єр-міністр та міністр закордонних справ Швеції, Карл Більдт.

«Мій товариш по захисту групи моряків адвокат Сергій Бадамшін вже написав, що сьогоднішній обмін це спільне свято для Росії і України. Я не вважаю, що це так. Війна йде, люди будуть гинути далі. Росіяни відпустили не всіх. Росіяни взагалі нікого не хотіли відпускати і не особливо хотіли повернути своїх. Нічого поки не закінчилося.», - російський юрист, адвокат, Ілля Новіков.

«Треба визнати, що обидва учасники «великого обміну» – і Володимир Зеленський, і Володимир Путін – максимально наблизились до досягнення цілей, які вони пов’язували з цим процесом. Зеленський домігся звільнення українських в’язнів, яких ми сьогодні з полегшенням зустріли на Батьківщині. Путін домігся видання Цемаха, дискредитації української позиції перед Заходом, продовження «конструктивного» переговорного процесу, який може привести або до нового серйозного конфлікту, або до капітуляції і полегшення позицій російських «доброзичливців» на Заході. «Великий обмін» завершився, але «велика гра» за Україну лише починається», - український журналіст, Віталій Портніков.

«Радий, що Росія нарешті звільнила незаконно утримуваних українських моряків і політичних в'язнів. Факт залишається фактом, що спочатку вони не мали бути затримані», - міністр закордонних справ Естонії, Урмас Рейнсалу.

«Це дуже, дуже поганий момент не лише для Нідерландів, але й для Євросоюзу та всіх родичів жертв MH17… Я розумію ситуацію, але не по MH17, щодо не просто свідка, але й можливого підозрюваного. На нашу думку, це заходить надто далеко», - депутат Європарламенту від Нідерландів, Каті Пірі.

«Цемах став важливою фігурою у геополітичній шаховій грі за в'язнів між Росією та Україною. Звільнення десятків українців, зокрема режисера Олега Сенцова та 24 українських моряків, вважається політичною перемогою. Водночас це може стати початком для нових перемовин з Путіним щодо війни на сході України, що також обіцяв Зеленський», - нідерландський часопис, NRC Handelsblad.

«З точки зору Києва українці, ув'язнені в Росії, є політичними в'язнями, але Цемах є принаймні ключовим свідком, якщо не головним підозрюваним, у справі про масове вбивство», австрійська газета, Kurier.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma