Enigma Enigma

Іванна Петрів

2023-10-11 13:20:31 eye-2 3444   — comment 0

Оболонський райсуд м. Києва розгляне саботаж рішення Оболонського суду зі сторони Київтеплоенерго

Йдеться про фактичну відмову КТЕ виконувати рішення Оболонського районного суду щодо перерахунків за опалення мешканцям будинку по вул. Івасюка (кол. Г. Сталінграда) 16-д., передають кореспонденти «Чесне Правосуддя».

Нагадаємо, це той самий будинок, який вже протягом кількох років сміливо і наполегливо бореться з КТЕ за свої права - сплачувати за реально спожите тепло, а не оплачувати апетити керівництва монополіста. Згадана справа набула великого суспільного резонансу, вітчизняні ЗМІ неодноразово висвітлювали цей конфлікт.

(Детальніше про це:  Апеляційний суд заборонив Київтеплоенерго грабувати людей! https://www.facebook.com/groups/lexlinkovhelp/posts/2136701676719297/,

Або: Суд визнав незаконними дії КТЕ щодо нарахування сум за неспожите тепло https://ukrpres.info/2021/10/26/sud-viznav-nezakonnimi-diyi-kp-kiyivteploenergo-schodo-narahuvannya-sum-za-nespozhite-teplo/ )

Якщо коротко по суті конфлікту, група мешканців будинку, яка не бажала терпіти нарахування КТЕ, висмоктані з пальця, подала до суду, виграла першу інстанцію (https://reyestr.court.gov.ua/Review/92108992, потім апеляцію https://reyestr.court.gov.ua/Review/92108992 ).

У апеляції, яка підтвердила законність рішення першої інстанції, було чітко зазначено:

Наявні квитанції про оплату послуг за опалювальний період 2018-2019 р.р. не відображають методику нарахування послуг з опалення відповідно до опалювальної площі квартир, у зв`язку із чим встановити дійсну вартість наданих послуг за теплопостачання не вбачається за можливе. 

Розрахунок витраченої теплової енергії на опалення квартир, наданий відповідачем (а.с.43-58 т.9), не може бути належним доказом нарахування теплової енергії  ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 відповідно до  опалювальної площі їх квартир, оскільки поданий доказ не містить підписів відповідальних осіб та печаток установи, а тому судом до уваги не приймається.

Натомість «Київтеплоенерго», як переконаний адвокат Вадим Чунжин, намагається в порушення всіх норм закону та Конституції, саботувати рішення судів. Зокрема КТЕ ігнорує виконавче провадження і приписи, та маючи вже штрафні санкції за затягування, вигадує неіснуючі підстави скасування виконавчих листів, щоб не виконати рішення судів щодо перерахунку незаконних сум. А саме – вигадує листи з відписками, в яких нахабно дезінформує мешканців і суддів, стверджуючи, що, начебто, вже зробило перерахунок, який вимагало судове рішення.

І це при тому, що судовий виконавець по цій справі, який чудово все бачить і  вміє відрізняти виконання від саботажу, вже наклав на КТЕ більше 150 тис гривень штрафних санкцій якраз за невиконання рішення суду!

Насправді, КТЕ провернуло чергову аферу: спочатку в платіжках сума була нібито формально зменшена, але в наступних квитанціях незаконну суму, за непрозорими підставами, нарахували знову, та ще й у більшому розмірі. Що повністю нівелює сенс виконання судового рішення, сенс перерахунку.

Уявіть, що барон-грабіжник силоміць угнав у селян 10 корів, як додаткову данину. А королівський суд визнав би це незаконним і постановив повернути худобу. Барон, під виглядом законослухняності, привів назад  цих 10 корів, зробив селфі, виписав квітанцію, і написав у королівську канцелярію, що все повернув. Натомість через день, забрав вже 15 корів на підставі, що вони йому залишилися винні. Селяни знову звернулися до суду, а барон показав селфі і квитанцію, ніби він все повернув.

Так само, виходячи з наявних подій, вчиняє і «Київтеплоенерго» – цинічно обманює всіх, що виконало рішення суду. Як написав у блозі Вадим Чунжин, «Окрім того, що фактично це є відвертою брехнею та саботування виконання рішення суду та вимог ст. 129-1. Конституції України, така зухвала поведінка комунальної структури, яка, по суті, належить киянам та має обслуговувати і захищати їх інтереси, має всі ознаки шахрайства і тягне на кримінальну справу і має отримати оцінку АМКУ, ДБР, НАБУ і САП. Бо містить явні ознаки корупційних дій, зловживання службовим і монопольним становищем

Зараз справа про саботаж КТЕ рішення суду знову буде слухатися в Оболонському районному суді. Судячи з усього, КТЕ поставило на цю справу дуже багато, бо програш буде означати кінець ери безконтрольного грабунку киян. В зв’язку з цим буде дуже цікаво подивитись на дії та аргументи судді Оболонського районного суду Жука В.М., який по суті буде вирішувати питання: чи можна сьогодні безкарно порушувати Конституцію і саботувати судові рішення. Іронії ситуації додає той факт, що суддя буде розглядати скасування виконавчого листа, який він видав для виконання свого ж, цілковито справедливого, рішення, яке реально захищає права Киян, незаконно порушені КТЕ!

Як би там не було, такі дії КТЕ - це грубе порушення основного Закону України. Стаття 129-1. Конституції гласить: Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання.

«Зараз КТЕ жаліється на буцімто необґрунтовані обшуки зі сторони силових структур. Але знаючи їх методи, і дивлячись на той правовий нігілізм, який КТЕ демонструє у справі з моїми клієнтами, я більш ніж впевнений, що порушень там більш ніж достатньо. Що посієш – те й пожнеш», - зауважив Вадим Чунжин.

Ну а ми подивимось за розвитком цієї ситуації та побачимо, чи Україна ще залишається правовою державою, чи правосуддя остаточно зупинилось і руйнується зі швидкістю хаймарса. А з ним і перспективи подолати внутрішню корупцію та приєднатися до ЄС.

«Чесне Правосуддя» буде уважно слідкувати за розвитком подій та повідомляти громадськість про хід справи і рішення суду.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma