Enigma Enigma

Andrii Gryganskyi

2020-01-09 18:34:15 eye-2 3470   — comment 0

Огляд публікацій в медіа США про Україну в перший тиждень 2020 p.

Україна знову потрапила у фокус світових та американських новин через трагедію авіарейсу PS572 Міжнародних авіаліній України між Тегераном і Києвом, яка сталася у Ірані 8 січня 2020.

Всі новини дуже подібні між собою і типово для перших повідомлень про авіакатастрофу містять детальну технічну інформацію, дані про кількість загиблих та їх громадянство, спостереження очевидців, посилання на урядові повідомлення та судження численних експертів, включаючи й українських.

Важливо, що авіакатастрофа сталася на тлі загострення стосунків між США та Іраном, а саме знищення іранського генерала К. Сулеймані американським дроном та ракетний удар Ірану по американських військових базах в Іраку у відповідь, що безумовно ускладнить розслідування.

Читайте також: Огляд InformNapalm: Ліквідація іранського генерала Сулеймані та небезпека для України

Практично всі американські видання одразу зазначили гарний технічний стан літака та вишкіл його екіпажу, мінливість та неузгодженість української та іранської офіційних версій, і висунули свої припущення про можливе скоєння злочину, а не технічні неполадки, як офіційно проголошену причину катастрофи.

Журналісти також зазначають подібності між катастрофами рейсів PS572 в Ірані  та MH17 в Україні у 2014 р. та дискутують про можливий зв’язок між авіакатастрофою та загостренням конфлікту на Близькому Сході. Є надія, що подальші публікації принесуть більше інсайдерської інформації і вкажуть справжні причини трагедії. Навряд чи це вдасться саме американським журналістам з огляду на вищезазначені події між Іраном та США. Подібно навряд чи будуть допущені  і американські державні розслідувачі, яких завжди залучають у подібних випадках незалежно від підпорядкування авіаліній, а також експертів компанії Boeing, яка виготовила літак. Іранська влада вже оголосила, що не передасть чорні скриньки представникам США. Найбільш інформативні статті за цією темою:

Тінь імпічмента Трампа

Серед експертів існує думка, що Трамп ініціював загострення конфлікту з Іраном, щоб відвернути увагу американців від процесу імпічменту.

Найбільшою активністю на минулому тижні відзначались журналісти двох центральних видань The New York Times і The Wall Street Journal. Так, стаття Trump Falsely Claims That Ukraine Aid Arrived ‘Ahead of Schedule’ у NYT розвінчує чергову заяву Трампа, нібито військова допомога Україні попри його заборону була надана навіть раніше запланованого, і роз’яснює деякі цифри, труднощі та технічні деталі процесу, які все ж таки дозволили використати гроші оборонних відомств за призначенням із значним запізненням.

Стаття John Bolton Says He Will Testify in Senate Impeachment Trial if Subpoenaed у WSJ повідомляє про готовність звільненого радника з нацбезпеки Болтона дати свої свідчення, які можуть бути суттєвими, зважаючи на його участь у більш як 20 зустрічах і ознайомлення з усією перепискою між учасниками переговорів США-Україна минулого року. Також дуже коротко було згадано про скасований візит держсекретаря США М. Помпео до Києва наприкінці минулого тижня і його телефонну розмову з В. Зеленським. Про це писали у статті Pompeo speaks with Ukrainian President Zelensky after canceled trip  у The Hill.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma