Enigma Enigma

NIK

2021-09-20 08:29:13 eye-2 3505   — comment 1

Окупація під впливом Голосування в Думу

В окремих районах Донецької та Луганської областей видачу паспортів РФ поставлено буквально на потік. Судячи з усього, в Кремлі розраховують на поповнення електорату путінської правлячої партії за рахунок жителів окупованих територій, які мало обізнані зі справжньою соціально-політичною ситуацією в Росії й живуть мріями, красиво поданими російською пропагандою.

Наразі партійні пропагандисти й агітатори путінської партії розпоряджаються в ОРДЛО, як у себе вдома, анітрохи не маскуючись перед світовою спільнотою. Відкрито чимало інформаційних центрів, де скоростиглим власникам російських паспортів втовкмачують, як і за кого треба голосувати на виборах. Бо ж відкриття виборчих дільниць на території ОРДЛО не передбачено, і вкинути виборчі бюлетені в урни можна буде, тільки в'їхавши на територію РФ, або ж взяти участь у виборах через дистанційне електронне голосування.

В одному з “темників”, які “Міністерство інформації ДНР” розсилає в усі без винятку місцеві засоби масової інформації, й які є обов’язковими для виконання, настійливо рекомендується бравурно повідомляти: “При нынешних темпах выдачи паспортов к сентябрю в республиках Донбасса будет проживать более 650 000 российских граждан!”

Напередодні виборів до російської Думи головний пафос цих “темників” був спрямований на передвиборчу агітацію. Й агітувати рекомендувалося “правильно”, тільки за одну партію – «Единую Россию», висвітлюючи й підтримуючи всі її масовки на місцях – такі, як «Форум «Россия–Донбасс: единство приоритетов», «Турнир по дворовому футболу на Кубок Дениса Пушилина» та інші.

Рекомендовано до поширення гасла на кшталт: «Донбасс верен своему выбору и продолжает интеграцию в российское пространство», “Граждане Донецкой Народной Республики – это молодая кровь и новый виток развития «Единой России», «Донбасс поддерживает правящую политическую партию Российской Федерации – «Единую Россию», або ж таке, наприклад: «Каждому из нас близка идеология правящей политической партии России, а сейчас у нас есть возможность на деле поддержать стратегию «Единой России», направленную на сохранение величия русского народа...».

Підготовлена й добірка з 11 вибраних цитат Путіна на всі випадки життя, які співробітники ЗМІ й пропагандисти-політінформатори в ОРДЛО мають використовувати в своїй роботі. Жителі ОРДЛО мають, наприклад, знати, що: “Период однополярного мира, – як каже Путін, – прошел... Какие бы санкции ни применяли к России, чем бы нас ни пугали, все равно Россия развивается, ее обороноспособность повышается”.

У новинних рубриках “Российская повестка в ДНР” передбачене винятково оспівування переможних досягнень нинішнього російського режиму. Причому – із застереженням: що в політичному контексті можна згадувати лише Путіна і «Единую Россию».

Натомість про Україну має писатися й говоритися тільки погане. А щоби пропагандисти про це не забували, то наприкінці темників зазвичай підкреслюється: “Не забывайте и о рубрике «Преступления Украины в Донбассе», “Актуальной остается и тема «На Украине хуже».

Намагання звалити з хворої голови на здорову провину за численні жертви й руйнування на Донбасі та упевнити місцевих жителів, відірваних від українського інформаційного поля, що в Україні тільки те й трапляється, що аварії, злочини, марші націоналістів і масові протести – теж мають свою електоральну мету. Налякані “бандерівською” Україною, яка “розвалюється на очах” і позбавлені надії на возз’єднання з Батьківщиною, жителі ОРДЛО, на думку московських кураторів, охочіше “паспортизуватимуться” й активніше ставитимуть хрестики в потрібній Кремлю графі виборчого бюлетеня.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma