Enigma Enigma

Victor Gondar

2023-09-26 13:30:23 eye-2 3230   — comment 0

Особливості старіння серця

Чому у похилих людей часто виникають проблеми із сердечним ритмом? Лівий шлуночок серця успішно прокачує кров через всю судинну систему, але у похилому віці починає давати збій.

Шлуночок розтягується, збільшується в розмірі, інколи виникають рубцеві зміни у міокарді, все це веде до зниження насосної функції. Крім того, серцю все важче реагує на зміну частоти електричних сигналів, що їх продукує водій ритму.

Вчені університету Гете у Франкфурті, Німеччина, пролили світло на зміни, які відбуваються з судинною і нервовою системами  серця у похилому віці. Дотепер було відомо, що функціональність кровоносних судин з віком погіршується, але мало хто звертав увагу на зміни у нервовій системі серця. Дослідники відмітили, що спостерігається значна дегенерація нервових закінчень.

Причиною дегенеративних змін в нервовій системі являються процеси старіння в кровоносних судинах, які починають виділяти сполуку семафорн-3А, котра пригнічує ріст і проростання нервових клітин в тканинах міокарда.

Зниження щільності нервових волокон веде до зменшення «поінформованості» клітин серця, орган не реагує на стрес й необхідність пришвидшення скорочень для посилення транспортування кисню. Робота нейрогенного механізму регуляції серцевих скорочень порушується, що веде до несприятливих наслідків у далекій перспективі.

Вчені проведи ряд успішних експериментів з використання цільових препаратів для зменшення кількості «старих» клітин судин, що призвело до росту нервових клітин й повернення показників автоматичного скорочення  і реакцію на зовнішні стреси до нормальних показників. Зараз плануються наукові дослідження з вироблення безпечної схеми терапії.

Робота про взаємодію між нервовим клітинами і клітинами кровоносних судин в тканинах серця у похилому віці доповнює широкі  дослідження по антивіковій терапії. Більшість експертів схвально відгукуються про дослідження, зазначаючи, що воно є важливим кроком в розумінні функціонування серцево-судинної системи у похилому віці, а також сприяє більш глибокому розуміння складних процесів при різних захворювання серця. 

Результати наукової роботи опубліковані в журналі Science.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma