Enigma Enigma

Микола Лимаренко

2019-10-04 07:52:09 eye-2 2544   — comment 0

Оточення Путіна визнало довготривалу підготовку до анексії Криму та вторгнення РФ на Донбас

У вересні цього року на низці інформаційних ресурсів РФ була опублікована стаття одного із керівників Інституту країн СНД Володимира Єгорова, в якій він висловлює стурбованість можливою анексією території Калінінградської області країнами Заходу (egorovvg.livejournal.com/503.html; 123ru.net/moscow/217496842/, news-life.ru/moscow/217496842/; cont.ws/@egorov.vladimir1956/1455506).  

На думку Єгорова, поява на сторінках соцмереж географічних карт, на яких Калінінградська область позначена окремим від Росії регіоном, є підготовкою до вторгнення в РФ з боку Заходу, який у такий спосіб копіює дії Кремля з приєднання Криму та створення ДНР/ЛНР. Кремлівський політик підкреслює, що саме з поширення карт України без Криму почалася «блискуча операція Володимира Путіна з повернення земель руських в рідну обитель».

Окремо Єгоров вказує, що ще у 2005 році Інститут країн СНД надавав сприяння у поширенні на території Донбасу антиукраїнських листівок.

Примітно, що засновником Інституту країн СНД є депутат провладної фракції «Єдина Росія» Державної думи РФ Костянтин Затулін.

Мотиви оприлюднення Єгоровим вказаної публікації можуть бути різними. Проте цілком очевидно, що:

- це могло трапитися виключно за погодженням із Затуліним;

- наразі в РФ триває розробка проекту федерального бюджету на 2020 рік, через що структури на зразок Інституту країн СНД мають підвищену зацікавленість у збільшенні бюджетних асигнувань;

- намагаючись засвідчити свою лояльність до Путіна, Затулін та його прибічники допускають витік тієї інформації, яка вочевидь не повинна була потрапити у пресу.

Україна має активніше використовувати подібні «ляпи» Кремля. Чиновники, відповідальні за реалізацію зовнішньої політики нашої держави, повинні оперувати фактами, викладеними Єгоровим, у міжнародних судах та під час переговорів із зарубіжними партнерами, інформувати світове співтовариство про конкретні приклади втручання РФ у внутрішні справи України.         

З публікацією можна ознайомитися також за посиланням 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma