Enigma Enigma

Юрко Антоняк

2020-01-11 22:16:03 eye-2 421   — comment 0

Пам'яті друга Юлія Хвещука (Сумного)

Юлій Хвещук народився 15 березня 1977 року у Львові, закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, предметом його наукового зацікавлення була діяльність СБ ОУН і УПА. Зі студентських років - активіст ОУН (б), Конгресу Українських Націоналістів, ГСПО “Тризуб” ім. Степана Бандери, МНК та інших національно-патріотичних організацій. Був головою Львівської міської організації та членом Львівського обласного проводу КУН, обласним провідником та членом Теренового Проводу ОУН (б), одним із засновників та редактором газети “Нація і держава”, його перу належать десятки публікацій на ідеологічні та суспільно-політичні теми у газетах ”Нація і держава”, “Шлях перемоги”,  журналі “Визвольний шлях” та багатьох інших виданнях.

Його новели та казки стараннями друзів вийшли друком окремою збіркою у 2018 році.

Хвещук, Юлій (1977–2015). 

Літавиця [Текст] : [зб. новел та казок] / Юлій Хвещук ; [упоряд. і ред. Юрко та Соломія Антоняк. Віктор Рог]. - Київ : Українська видавнича спілка ім. Ю. Липи, 2018. - 186, [1] с. : іл., фот. - ISBN 978-966-1513-48-7

Незгасна зоря Літавиці

Віктор Рог

Постійним читачам нашого видання ("Шлях Перемоги") ім’я Юлія Хвещука відоме. Ще кілька років тому жодне число тижневика не виходило без його ґрунтовного аналітичного огляду чи гострої актуальної публіцистичної статті. Три роки тому, у 38-річному віці, він раптово відійшов у вічність…

Юлій Хвещук «Сумний» відомий і як дослідник визвольних змагань (предметом його наукового зацікавлення була діяльність СБ ОУН), і як громадський діяч, активіст Молодіжного Конгресу, КУНу, Центру Національного Відродження, «Пори»… Мало хто, в зв’язку з закритим форматом діяльності та через неабияку особисту скромність друга «Сумного» знав, що в свій час Юлій був членом Теренового Проводу ОУН (б), делегатом кількох Великих Зборів ОУН (б) та її обласним провідником на Львівщині. І лише декілька найближчих друзів були втаємничені в ще одну «сферу інтересів» Юлія Хвещука. Він писав казки та новели… Твори ці об’єднані вічними темами життя і смерті, боротьби і жертовності, кохання і зради.

«Літавиця» – так назвали збірку творів Юлія Хвещука побратими, які вирішили в пам'ять про друга оприлюднити їх для ширшого кола. «Одна з характерних особливостей письма Юлія Хвещука – гранична стислість, що є рідною сестрою суворості тону, драматизму подій і настроїв. автор не дає читачеві можливості розслабитися, відволіктися його уяві, він весь час тримає його в напрузі. Тут майже немає принагідних деталей, за які ненароком зачепилося око, якихось сторонніх, не пов’язаних із сюжетом звуків, які б послаблювали напругу» – зауважує в передмові до збірки Микола Ільницький.

Нехай же ця збірка, видана коштом побратимів, ляже ошатним букетиком на олтар нашої світлої пам’яті про друга «Сумного».

Слава Україні та її Героям!

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma