Enigma Enigma

Никита Конотоп

2019-10-18 09:11:22 eye-2 2742   — comment 0

Паніка РПЦ через міжнародне визнання Православної церкви України

Позачерговий Собор ієрархів Елладської (Грецької) православної церкви прийняв рішення про визнання автокефалії Української православної церкви (ПЦУ). Таким чином, Елладська церква стала першою після Вселенського патріархат з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ.

На думку експертів, такий підхід (визнаття не саму ПЦУ, а лише право Константинополя її визнавати) може порушити існуючі порядки в православному світі, спровокувавши погіршення відносин між Константинополем і РПЦ.

Для Московського Патріархату зараз в цілому є два шляхи реагування: мудрий і звичний. Мудрий полягав би в тому, щоби зробити висновки зі всього, що сталося за останні щонайменше років 30.

Натомість, Російська Православна Церква припиняє молитовне спілкування з тими, хто визнав ПЦУ архієреями Елладської Церкви і зберігає його з тими, хто виступив проти такого визнання.

Насамперед, з боку Російської православної церкви та з боку російської держави ведеться багато пропаганди проти того, що православна церква є неканонічною. Але це визнання підтверджує, що російська пропаганда є недієвою. Ми бачимо все, що відбувається негативного з їх боку, стає корисним для нашого розвитку і затвердження. Тому ми віримо, що в подальшому і інші церкви поступово долучяться до цього процесу. І всі православні українці об'єднаються навколо Києва.

Також слід визнати незворотність речей, які вже відбулися, а саме — що Помісна УПЦ є, вона внесена до Диптиху, тож з нею треба поводитися і рахуватися, як з Помісною Церквою, а не так, як в МП звикли робити дотепер.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma