Enigma Enigma

Євгеній Маслак

2018-12-10 12:42:15 eye-2 5850   — comment 14

Панове блогери, ми руйнуємо країну

Думаю, всі погодяться з тим, що з негатив породжує більший негатив, деструкив породжує більший деструктив.

Проглянув сьогодні стрічку... Про що ми пишемо? Яку користь приносить та інформація, яку ми озвучуємо, чи дійсно важливі проблеми підіймаємо, чи на ті питання намагаємось дати відповідь? Задумавались про це? Я от не задумувався... до сьогодні.

Щодня ми пошемо кілометри строчок тексту, де озвучуємо те, що нас хвилює, так? А чи на справді хвилює? Вас дійсно хвилюють події у Франції? Так, ми всі там знайшли ведмежі вуха. І що? Припустимо, що за всіми протестами стоїть кремль. Що для нас зміниться? На росію накладуть більше санкцій, ок. Нам від того краще? Будемо вважати, що краще. Скільки часу і простору на віртуальних сторінках треба присвятити даному матеріалу? Можна вкластись у 2 рядки, так? Адже, з точки зору корисності даного матеріалу, цього більше ніж достатньо.

Із 10-ти матеріалів, зазвичай 8-9 несуть негативний відтінок. Так, в них ми лаємо путіна, олігархів, адептів зради. Наче все правильно, так? Але які емоції ми викликаємл у читача? праведний гнів? І на кого він його виллє?

Чому всі позитивні події вміщуються в один пост одного блогера, а про негативні  пише кожен, при тому не одну статтю?

Так, негатив викликає більше відгуків, не в плані "лайків", а в плані реакції - негативні емоції сильніші, їх легше викликати. Тому вони диктують і наші пости, а ми, в свою чергу, розносимо і розповсюджуємо наші негативні емоції на нашу аудиторію. І чого ми добиваємось?

Лідери думок, ті хто формує порядок денний. Так, блогери являються величезною силою, яка приймає участь у формуванні цього порядку. Саме від блогерів зараз залежить те, про що завтра говоритимуть у соцмережах і громадському транспорті. Так, звичайно є іще радіо, телевізор і видання. Можливо, вони візьмуть на себе 75%  уваги, але 25% це теж дуже багато. Тим більше, деякі блогери можуть формувати порядок і для ЗМІ, адже вони чато черпають свої матеріали із статей блогерів.

А ми формуємо деструктивні емоції.

Так, війна, треба бути готовими і таке інше...

Ми всі обурюємось, коли якийсь фейк набирає тисячі лайків і репостів, а якась позитивна новина залишається не поміченою. Але ж ми самі в цьому винні, адже аудиторія налаштована на негатив. В цьому винні не тільки зрадолюби, у формуванні загального негативного фону приймаємо участь ми всі.

Ми власноруч руйнуємо нашу країну, адже негативні емоції не спонукають до творення, тільки до руйнування.

Можливо я помиляюсь. Чекаю на ваші коментарі.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma