Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-12-11 20:12:49 eye-2 2725   — comment 0

Папуаси-сепаратисти, або БНР в Новій Гвінеї і без росіян.

Острів Бугенвіль проголосував за відділення від Папуа - Новій Гвінеї. На референдумі, який щойно там відбувся, 97,7% населення острова Бугенвіль виступили за незалежність від Папуа - Нової Гвінеї. 2,3% виборців висловилися за більшу ступінь автономії. Про це повідомляє телеканал EMTV. Всього в голосуванні брало участь 181 067 з 206 731 виборця.
Бугенвіль, найбільший з Соломонових островів. Він увійшов до складу Папуа - Нової Гвінеї в 1970-х роках і з тих пір бореться за незалежність. Після двох невдалих спроб відділення в 1975 році і 1990-му році і після загибелі 15 тисяч осіб в зіткненнях з урядовою армією в 2001 році острів отримав автономію.
Після оголошення результатів голосування, глава адміністрації регіону Джон Моміс заявив, що тепер остров'яни відчувають себе звільненими, "принаймні, психологічно" (цитата по BBC News).
Референдум був схвалений урядом Папуа - Нової Гвінеї ( а не так, як Росія проводила "рехферендуми в Криму і на Донбасі), але його результати не носять обов'язковий характер. Підсумкові цифри офіційно повідомлять пізніше. Після того представники уряду і регіональної адміністрації повинні почати переговори про створення законопроекту про відділення острова. Потім цей законопроект повинен схвалити парламент країни. Як відзначають Bloomberg, результати такого голосування в парламенті непередбачувані, а деякі спостерігачі попереджають, що затягування процедури може спровокувати нове загострення конфлікту.
https://www.interfax.ru/world/687571
Прем'єр-міністр країни Джеймс Марапе побоюється, що результати референдуму можуть посилити сепаратистські настрої в інших провінціях країни, яка сама здобула незалежність півстоліття тому і яка об'єднує носіїв більше 800 місцевих мов.
Жителі Бугенвіль розраховують, що незалежність дозволить їм збільшити дохід з місцевого родовища міді і золота Пангуна. За оцінкою колишнього оператора родовища Bougainville Copper Ltd., її запаси становлять 5,4 млн т міді і 19,3 млн унцій золота загальною вартістю приблизно в $ 60 млрд за нинішніми цінами.
Західні дипломати раніше висловлювали побоювання, що незалежність загрожує острову попаданням під зростаючий вплив Китаю в регіоні, відзначає Bloomberg.
Острів відкрив 30 червня 1768 французький мандрівник Луї-Антуан де бугенвіллій, територію назвали в його честь. Острів був німецькою колонією, потім австралійської. У роки Другої світової війни його окупувала Японія.
Але головне, щоб Бугенвіль не потрапив в поле зору Москви, яка має величезний досвід запровадження сепаратизму на планеті. Тому світ сподівається не допустити в регіон російських "їхтамнєтів".

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma