Enigma Enigma

andriy98

2021-09-09 18:42:03 eye-2 377   — comment 0

Паспортизація на окупованій українській території проходить в примусовому порядку

ЦВК РФ дозволила жителям тимчасово окупованого Донбасу, які отримали російські паспорти 19 вересня брати участь в електронному голосуванні на виборах до Держдуми. Цей процес має показати міжнародній спільноті, що жителі непідконтрольних Україні територій не тільки мають російські паспорти, а й беруть активну участь у політичному житті РФ. Щоб ще раз підтвердити концепцію недавньої статті  Путіна про «один народ». Паспортизація окупованого Донбасу почалася в квітні 2019 року, після того, як Путін підписав указ про спрощене отримання громадянства РФ для жителів Донецької і Луганської областей України. За два роки паспорти РФ отримали понад півмільйона людей.

Україна неодноразово засуджувала дії російської влади, називаючи паспортизацію Донбасу порушенням Мінських угод, суть яких у відновленні суверенітету України і мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій, і закликала міжнародну громадськість посилити санкції відносно РФ.  У РФ всі звинувачення вважають безпідставними, а паспортизацію окупованого Донбасу «гуманітарною допомогою» від РФ, яка не означає включення так званих «Л/ДНР» до складу РФ. При цьому спробу інтегрувати українців у внутрішній політичний контекст РФ російська влада вже робила минулого року, коли жителів ОРДЛО з російськими паспортами возили на рейсових автобусах в Ростовську область голосувати за «путінські» поправки до Конституції.

У липні 2021 року ЦВК РФ оголосила, що у вересні поточного року мешканці ОРДЛО, які отримали російські паспорти, зможуть брати участь в електронному голосуванні на виборах до Держдуми. Тобто включитися в соціально-правовий порядок РФ, залишаючись при цьому українськими громадянами, оскільки багато жителів окупованих Донецької і Луганської областей зберегли українські паспорти і продовжили отримувати українські пенсії та допомоги. Щоб онлайн-голосування відбулося, в ОРДЛО проводять масову кампанію з оформлення страхових номерів індивідуального особового рахунку, який необхідний для реєстрації на порталі держпослуг. Також для літніх мешканців, яким важко самостійно впоратися з онлайн-форматом виборів, на території окупованого Донбасу можуть відкрити оффлайн центри з комп'ютерами, де виборцям допоможуть проголосувати.

Говорити про те, що в ОРДЛО є можливість не брати участь в російському голосуванні, не доводиться, паспортизація на окупованій українській території проходить в примусовому порядку: якщо не хочеш приймати російське громадянство — звільняєшся. Скоріш за все таким самим чином в ОРДЛО будуть діяти на виборах до Держдуми цієї осені. Крім того, вибори в РФ — це найчастіше профанація з незліченними порушеннями і фальсифікаціями під час голосувань, у вигляді вкидань бюлетенів, технології так званої «каруселі, примусової участі виборців у виборах під страхом звільнення і голосування в обов'язковому порядку за конкретну партію і конкретного президента. Тому головне завдання РФ не у тому, щоб серйозно вплинути на результат виборів, включаючи виборців з ОРДЛО, а у тому, щоб продемонструвати зокрема і міжнародній спільноті, що окупований Донбас з мешканцями, які отримали паспорти РФ, бере участь в політичному житті РФ і лояльний до чинної влади. Росії необхідно, щоб люди, незалежно від того, як розвиватиметься ситуація на Донбасі, відчували себе громадянами РФ. Це демонстрація жителям окупованих територій, що РФ від них не відмовляється, і за рахунок цього підвищується лояльність, яка корисна перед можливими переговорами по Донбасу з США і Європою без України.

Путіну потрібен прецедент, аналогічний кримському, коли частина півострова вважала себе «російськими» та ідентифікувала з РФ, а не з Україною, хоча носила український паспорт. Зараз все простіше. Є російський паспорт в кишені — це Росії і треба

Після того, як стало відомо, що українці зможуть брати участь в голосуванні на виборах до Держдуми РФ, МЗС України закликав міжнародну спільноту не визнавати результати майбутніх виборів на окупованій території України та посилити політико-дипломатичний тиск на РФ. На даний час все, що може зробити Україна — піднімати питання про легітимність російської влади після виборів і не виконання Мінських угод. Тому що видача паспортів на окупованій території суперечить цілям Мінських угод, в основі яких відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.


Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma