Enigma Enigma

Natalya

2019-12-06 19:26:33 eye-2 2629   — comment 0

Переваги здорового способу життя!

 

ПЕРЕВАГИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ!  

Здоровий спосіб життя не дається нам від народження, його треба формувати протягом всього життя. Спочатку формуються звички, а  потім виникає потреба бути здоровою людиною.  

Здоровий спосіб життя - це дотримання і виконання правил, які забезпечують людині роззвиток, душевну рівновагу та здоров’я.  Також здоровий спосіб життя нам передають наші батьки, якщо вони ведуть активний спосіб життя., катаються на лижах, ходять у спортзал, плавають в басейні або їздять на велосипеді. Здоровий спосіб життя -це результат  величезної кількості правильних виборів, які ми робимо протягом років. 

Здоровий спосіб життя має дуже багато переваг. Радіти життю можливо, якщо ти слідкуєшь за своїм  здоров’ям. Фізичне здоров’є дає можливість подорожувати, ходити в походи, стрибати з парашутом. Це дуже важливо- відчувати своє здорове тіло і здатність активно діяти. Психічне і духовне здоров’я теж має велике значення. Ящо людина вміє керувати своїми емоціями, є цілісною особистістю, адекватно проявляє свої почуття - це не лише показники її здоров’я. Це значить, що людина може знаходити вихід зі складної ситуації, бути гармонійною, мати духовну рівновагу. Мені здається , що здоровий спосіб життя не є вродженою рисою характера людини. Він формується поступово впродовж життя.  

Правила здорового способу життя ґрунтуються на таких принципах: 

  1. Формування  вольових якостей. 

  1. Уникання шкідливих звичок 

  1. Забезпечення раціонального харчування 

  1. Загартування організму 

  1. Дотримання правил особистої гігієни 

  1. Моральний і духовний розвиток 

  1. Позитивний стан 

  1. Оптимальний руховий режим 

  1. Інтелектуальний розвиток. 

Шкідливі звички вкорочують життя на 30 хвилин в день. Чим швидше ми зможемо їх позбутися, ти краще будемо себе почувати , матиме більше шансів уникнути хвороб серця, судин, внутрішніх органів, раку і т.д.  

Фізична активність приблизно 10 хвилин на щодня продовжує  життя на 2 роки. Гіподинамія атрофує м’язи , знижує опірність організму, погіршує якість сексуального життя, сприяє ожирінню, інфаркту і інсульту. Треба ходити тридцять хвилин щодня у швидкому темпі. 

Психічне здоров’я також є невід’ємною частиною здоров’я. Позитивний настрій покращує обмін речовин, стає міцним імунітет, сповільнюється процес старіння. Важливо пам’ятати , що треба спати не менше 7-8 годин на добу. Сон менше  7 годин збільшує ризик інсультів і інфарктів на 33 відсотка. 

Важливо їсти максимально здорову їжу, яка лікує, а не калічить, важливо також контролювати масу тіла. 

Стан здоров’я людини залежить на 20 % від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя людини. 

Тому важливі  і справедливі слова: «Ваше здоров’я  у ваших руках!» 

 

 

Щороку у багатьох людей в світі виникають різні захворювання через куріння, рак, саркому, серцеве-судинні,дихальних шляхів. Протягом життя мі постійно перебуваємо  в різних психічних станах: і позитивних (це емоції спокою, радості, впевненості,нахилення), інші – негативні, неприємні (це емоції розчарування, смуток, тривога ) Усі вони вони відіграють дуже важливу роль у діяльності людини. 

Одним із найважливіших показників здорового способу життя є обсяг фізичних навантажень. Оптимальний руховий режим є невід’ємною умовою повноцінного виконання рухових і вегетативних функцій організму людини на всіх етапах її розвитку. Основу оптимального рухового режиму складають  систематичні заняття  фізичними вправами і спортом, що ефективно вирішують задачі  зміцнення здоров’я і розвитку фізичних здібностей. Загартування організму є  важливою профілактичною мірою проти простудних захворювань.  

  

Жоден лікар не зробить нас здоровими людьми. Тільки ми можемо зробити себе здоровими. Найголовніше – це взяти на себе відповідальність за своє здоров’я. Ми завжди повинні пам’ятати  - що ми маємо тільки одне серце та одне життя. 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma