Enigma Enigma

Vladimir Gorodovsky

2019-12-12 03:50:14 eye-2 2938   — comment 2

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

ФОТО ПРЕССЛУЖБИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Президент Володимир Зеленський зустрівся у Парижі зі своїм російським колегою та тезкою Владіміром Путіним. Проведення такого "нормандського саміту" Зеленський добивався ледь не від дня свого обрання на посаду президента.

Очікування не було марним.

За збігом обставин, "нормандський саміт" відбувся у найменш сприятливий для Росії момент. Її авторитет та довіра до неї на Заході останніми днями знову впали. Натомість Зеленський, всупереч очікуванням Кремля, так і не став "легкою здобиччю". Він веде переговори зовсім не схожим для Москви чином – і "зламати цей код" Путін наразі не спромігся.

При цьому Зеленський не тільки уникнув провалів, які багато хто пророкував. Україна поїхала з Парижа також із перемогами. Так, не карколомними, але тактичними (язик не повертається називати їх "дрібними").

За переговорами у Парижі уважно стежив редактор "Європейської правди".

 

Путін проти світу

Останніми тижнями розмови про "нормандський саміт", дата якого кілька разів переносилася, а зрештою була призначена та підтверджена усіма сторонами, незмінно зводилися до того, що існування міцної проукраїнської коаліції на Заході уперше поставлене під сумнів.

Україна може опинитися у Парижі в ситуації "одна проти трьох", попереджали скептики, і, здавалося, вони мали рацію.

Франція та Німеччина останнім часом все більше говорять про діалог із РФ. Дипломатична ізоляція Путіна де-факто лишилася в минулому. А заяви французького президента Еммануеля Макрона про те, що Росія не має стати офіційним ворогом НАТО, додавали підґрунтя для негативних очікувань.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma