Enigma Enigma

Рената Неверова

2022-08-02 12:05:05 eye-2 3486   — comment 0

Перше судно з українським зерном успішно пройшло «коридор»

Перше українське судно з зерном, яке вийшло з Одеського порту після його розблокування, сьогодні ввечері очікується в Стамбулі, де корабель Razoni проінспектує турецька сторона. Про це повідомив представник Туреччини в Обʼєднаному координаційному центрі генерал Озджан Алтунбулак. Судно перевозить 26 527 тонн української кукурудзи і прямує до Лівану.

Турецька сторона повідомила, що кожного дня, як очікується, щонайменше одне судно зі збіжжям буде виходити з портів України і якщо нічого не піде хибно, то експорт протягом певного часу буде здійснюватися по одному кораблю на день.

Речник Одеської ОВА Сергій Братчук зазначив, що перше судно, яке вчора покинуло Одеський порт в рамках "Зернової угоди", успішно пройшло коридор і вже близько 21.00 має прибути до Стамбула, де буде проінспектовано і відправлено далі.

В українських портах зараз перебувають 68 суден, на борту яких є 1,2 мільйона тонн вантажів. Експорт зернових відбувається у межах угоди, яку Україна уклала з Туреччиною під егідою генсека ООН. Дзеркальний договір із Туреччиною і Гутеррешем підписала росія.

Наступного дня після підписання російські окупанти атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". У МЗС України заявили, що рф ракетним ударом по порту поставила під сумнів домовленості, дані нею ООН і Туреччині в "зерновому" договорі. Глава ООН беззастережно засудив повідомлення про авіаудари по Одесі, пославшись на зобов'язання, взяті сторонами на церемонії підписання в Стамбулі.

29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для перевірки запуску "зернового коридору", адже запобігти продовольчий кризі планетарного масштабу можливо лише шляхом конструктивного діалогу з усіма сторонами.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma