Enigma Enigma

Olexandr Tovmach

2022-05-08 14:34:48 eye-2 345   — comment 0

ПФУ. ЩО ПОМІНЯЄТЬСЯ ПРИНЦИПОВО ?

Для п.1, а це громадяни, яким вже  виплачується пенсія :

                    -  пенсіонери по віку

                    -  по стану здоров’я

                    -  по інвалідності

Продовжуватимуть її отримувати, АЛЕ… з деякими принциповими відмінностями. По-перше, буде запроваджена «вилка»  від 1 грн до 5000 грн. і величину персональної пенсії буде встановлювати особа. Не поспішайте реготати! Далі в матеріалі ознайомитеся з аргументацією такої пропозиції і після  того  посміємося разом. Майте терпіння.

Всі діючі пенсіонери (навіть ті. що втратять щомісячно по  72000 грн, або 76999грн), будуть використовувати виключно безготівкову форму розрахунків.  Банківська картка пенсіонера в банкоматах для отримання готівки обслуговуватися небуде.

Варіанти : онучок! Я перекину на твою картку, а ти зніми готівку – будуть відслідковуватися та штрафуватися.

Загалом, пенсіонери сьогодні  дуже еродовані  і пригоди на власну дупу шукати не будуть.

Це можна назвати впровадженням пенсійної укркріптовалюти.

Кошти з карти, за оплату послуг, товарів миттєво  повертається до рахунків КдгУ і обслуговує клієнтів далі.

При цьому,держава здійснює фінансові відносини з юридичною(фізичною) особою, послугами (товарами) якої скористався пенсіонер. Фактично, пенсіонери наносять потужній удар по тіньовому обігу грошей  та тіньовій економіці.

Аргументи противників – примітивні, по суті. Я на базарі хочу свіжого сала купити!

У продавця сала на базарі є варіанти :

  • Не торгувати по безготівковому розрахунку.
  • Встановити термінал.
  • Адміністрації ринку поставити один термінал і як в часи совка, вибрати  потрібний шмат сала, підійти до каси, аплатити чек і поміняти його на сало.

Будуть горлати про порушення прав та свобод і що то за 1-5000 !!!

Нагадаю, що сьогодні триває війна  з 2014 року!  На фронті гинуть наші захисники і в такий важкий час для країни – просто  мовчки терпіть.

Вилка 1-5000  потрібна для того, щоб одномоментно запустити два види пенсійного забезпечення  -  солідарну систему та накопичувальну.

Зрозуміло, що існуючі пенсіонери в своїй масі не  зацікавлені в існуванні двох систем. Хоча деякі з них  зможуть скористатися наданої можливістю.

В чому вона полягає ?  При пенсії в 1 гривню/місяць особа  може  без обмежень вкладати власні кошти в накопичувальну систему. При пенсій у 5000 грн/міс  такого права у особи немає.

Чому накопичувати кошти  на рахунках КдгУ буде так вигідно та безпечно ? Бо ці кошти, які особа  буде збирати все життя, будуть конвертуватися в банківські метали і будуть захищеня  державною структурою, яка зараз обслуговує банківську систему – Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Пропонована реформа пенсійної системи передбачає співпрацю Фонду з КдгУ. Що стосується банківської системи, то банк є установою, яка надає фінансові послуги і його ризики  ідентичні ризикам любого підприємства яке може збанкрутувати. Це життя і  страхувати коштом держави непрофесійний менеджмент – якось дивно. Банківська система славно попрацювала на вивід коштів з держави до офшорів.  Чи щось змінилося за 8 років війни ?

«Існуюча та діюча українська банківська система – пряма загроза суверенітету та існуванню України.

Банківська система була перепрофільована на обслуговування виключно олігархії. При Президенті К. Голова банку «Україна» Ю. отримав право надавати безвідсотковий кредит під 200% річних.

Таким чином,бюрократія отримала важелі впливу на функціонування та  капітал банку. Співробітники установи (а ця інформація саме з їх уст) були безмежно вдячні керівництву банку за таку реальну турботу про них. Паралельно з копійчаними  кредитами для обслуги, були оформлені кредити для  заздалегідь визначеного кола осіб. Розміри таких кредитів дозволили моментально скупити все сільське господарство України та  дати фінансові ресурси для придбання промисловості ( кланова приватизація).

Остаточно, комерціалізація банківської системи, відбулася тоді,коли оформити пакет документів,отримати Ліцензію  та створити власний комерційний банк перетворилося на суто формальну проблему,яка вирішувалася, а Нацбанк взяв на себе шляхетну місію – по захисту  вкладів населення. З тих «славний часів»,кожний фінансовий потік грошей,що пилялись та текли з контрольованого депутатами ВР (читай олігархами) держбюджету, мав змогу зареєструвати власний банк. Було б  доречно, цікаво  та дуже пізнавально  оприлюднення  даних  по створенню,обслуговування та  приналежності банків  до політичних партій (кишенькової власності олігархії ). Засмерділо б  конкретно ! 

Керована гіперінфляція та  інфляція. Стали інструментом в умілих руках. Оцініть красоту гри !  На самих-самих чесних торгах,самого- самого чесного аукціону  пан N  купує підприємство. А вже  за  60 днів за  таку  суму  українських «грошей»  можна купити лише… блок цигарок.

Банківська система стабільно  обрушувала  гривню  з 1.82 за 1 $  до  сьогоднішніх  25.88 за 1 $                                                                                При девальвації національної валюти населення стає біднішим,а олігархи  -  багатіють. Кому слугує  банківська система ?

Депозити в  банківську систему.На сьогодні є пропозиція 29%  річних!

Супер! Браво! Всі несемо в такий банк наші кревні!                                   Давайте проаналізуємо таку щедрість банка.  Ви поклали на річний депозит аж 10000 гривень. Через рік банк Вам виплатив 29% річних,що  = 2900 гривень. Кладіть їх у свою спітнілу від щастя долоню і,гайда, по крамницям. В салонах та бутіках вам цього вистачить хвилин на 40,якщо  не будете  капризувати при виборі фасону,в супермаркеті вистачить  на короткий  робочий день,а на базарі – від світанку до смеркання. Та у кожного банку є власники статутного капіталу (дивись початок матеріалу),яким  потрібно  матеріалізувати власні 29%. Ось тільки  розмір їх  депозиту  непристойно величезний.  Тому  головний сенс  існування комерційного банку  легально купити валюту на  легальні девіденти  власника  депозиту  та ввести  валюту  за межі держави. А вже там  відкрити надійний  депозит в «їх грошах»  під стабільні та гарантовані 1,2 – 2 %  річних.  При утворенні  критичної маси українських вкладників,коли виплати девідентів по їх вкладам  стають проблематичними,банк  діє  елегантно : кошти власників статутного фонду виводяться з установи за  півгодини до  оголошення його банкрутом. При вдалому розвитку ситуації такий банк  «рятують»  коштом бюджету,  волаючи  про св’яте  право громадян України на  гарантований захист їх вкладів.

Корупція.                                                                                                         Розглянемо як вона винекла. Гасло :   «Дозволено все,що не заборонено»  було реалізовано  по старому принципу – хотіли,як краще,а вийшло,як завди!  З цього моменту прошарок суспільства поділився навпіл :  розумні,кмітливі,активні  створили власний бізнес, а  друга частина розумних  продовжували працювати на державних посадах (бюрократія)    Помилкою влади  було  рішення дозволити половині  розумних  отримувати  реальну  оплату  за  їх  розум, ініціативу, підприємницьку  діяльність,комерційний ризик, а бюрократію  залишити на копійчаних  окладах,  позбавивши  найменшої можливості  отримувати винагороду  по результатам  розвитку  підзвітної території та громади.                                               Коли в кабінет чиновника заходить підприємець  за дозволом на…   матеріалізувати зароблені кошти  підприємцю  самотужки  неможливо, створилася  штучна  умова  впливу  чиновника  на  фінансовий потік.  За роки  незалежності України така  помилка  в  принципах  побудови  відносин  бізнес-держава  призвела нас до катастрофи  та  крові.    Банківська система  в  цьому  процесі повністю на  боці корупції.  Любий громадянин  може взяти кредит на  відкриття власного бізнесу  під 35 % річних. Фактично ви віддаєте  все  банку і стаєте  довічним його кріпаком. Всі банки перед виборами ящиками  видають готівку  призначеним добродіям  і за їх посередництвом  відбуваеться  тотальний підкуп  виборців. Під 0% річних. Але за право протягом 5-ти років «імєть» бюджет держави.

 

Іноземний капітал в банківській системі.                                                Виглядає дивно та неприродно коли іноземний банк повністю «лягає» під українські правила гри. Здоровий глузд  сподівався на те,що з приходом до нас західних банків  наша банківська система  буде  інтегрована до їх стандартів,правил та рівня. А сталося протилежне,банки активно долучилися до  виведення капіталу сумнівного походження до офшорних та власних  національних банківських систем. Гроші не пахнуть,а надприбутки з таких грошей і поготів!

Викликає розпач  сам факт існування з 2014 року на нашій території банківських установ РФ. А про кількість вивезеної ними валюти та коштів дає уявлення втеча  укрпрєзіка з Межигір’я. Банківська система здатна ефективно розвивати,або… руйнувати економіку держави.  Російські банки використали  можливість руйнацій нашої економіки   по максимуму.  Ми  легально фінасуємо і руйнівника, і диверсанта, і ворожі  збройні сили !»

Далі – продовжимо про макет реформи кому світить 5000, а кому явно менше.

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma