Enigma Enigma

Ева Браун

2019-10-28 07:18:54 eye-2 2535   — comment 0

Підготовка українських підрозділів за участю британських інструкторів за программою « ORBITAL»

 

Війна з Росією підняла військовий дух, встановила нові цілі для Збройних сил України, продемонструвавши необхідність армії, здатної відновлювати суверенітет і ефективно захищати територію України. Реформи почалися в 2014 році разом з гібридною війною на Сході. Українська армія реформується та приводиться у відповідність до стандартів НАТО. Переформатування та переозброєння військ і сил, в контексті збройного конфлікту, відбувається за допомогою консультантів та інструкторів країн-членів НАТО. Цей конфлікт, безумовно, є потужним стимулом для змін у війську і надає бойовий досвід армії, загартовує майбутніх офіцерів.

Українські військовослужбовці, постійно беруть участь у міжнародних військових навчаннях, проводять навчання між родами військ та роблять унікальні програми тренування. Кількість тренувань та курсів з військової спеціальної підготовки та різноманітність їх напрямку дозволяє зробити і з військовослужбовців справжніх професійних вояків  Програма «Orbital» діє в Україні з 2015 року. В рамках співробітництва збройних сил України і Великобританії інструктори з британської армії, більшість з яких має значний досвід участі в бойових операціях в Іраку і Афганістані, навчають військовослужбовців ЗСУ дій в обороні згідно сучасним вимогам стандартів НАТО. За період навчань «Orbital» уже більше 10 000 українських військових оволоділи цими навичками. Зараз в Україні перебуває близько сотні британських інструкторів, які проводять підготовку піхотинців, снайперів, розвідників та офіцерів по всій території України. Британські фахівці вчать українських військових вражати цілі та максимально швидко відбити атаки противника вже під час конкретного бою.

Програма навчально-тренувальної місії Великобританії «Orbital» охоплює кілька напрямків, серед яких: ведення оборонних дій в умовах населеного пункту, тактична медицина, розвідка, підготовка старшого сержантського складу, контрснайперская боротьба.

Британські інструктори  індивідуально працюють з кожним із бійцем і пояснюють добре чи погано він виконує завдання.

Освоєння нової техніки, озброєння та навичок щодо їх використання постійно підвищують рівень боєздатності українських захисників. Співробітництво із такими іноземними країнами виводить на якісно новий рівень Збройні Сили України. Ми можемо стверджувати, що за останній час загальний рівень навченості особового складу став набагато вищим. Наприклад, українські військові у 2018 році приймали участь в більш ніж 4 міжнародних навчаннях: українсько-американських навчаннях «Rapid Trident – 2018»; українсько-американських навчаннях «Sea Breeze – 2018»; багатонаціональних навчаннях «Світла Лавина – 2018»; багатонаціональних навчаннях «Чисте небо – 2018». Участь у такого рівня військових заходах демонструє, що ЗС України стають професійними та краще навченими. Крім того, вони демонструють, що Україна займає одне із перших місць серед країн-партнерів НАТО.

Як зауважив, Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак «Ми особливо цінуємо допомогу з боку Великої Британії, яка надається британськими інструкторами у рамках навчально-тренувальної місії ORBITAL».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma