Enigma Enigma

Владимир Басов

2021-10-04 09:29:30 eye-2 4253   — comment 8

Підміна понять.

 

Сьогодні всі зусилля зеленої влади спрямовані на те, щоб будь-якими зусиллями прийняти закон "Про протидію загрозам національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу (олігархів)". Створюється цілком законне враження, що Зеленський вважає, що саме від цього закону залежить його майбутнє. Для цього він готовий пожертвувати навіть своїми найближчими соратниками (наприклад, Д. Розумковим), які зробили все для того, щоб привести його в президентське крісло. Він йде напролом, вважаючи, що саме боротьби з олігархами вимагає від нього народ і західні партнери. А чи так це? Давайте поміркуємо ...

- На мій погляд, йде примітивна підміна понять. Замість боротьби з корупцією нам пропонують боротьбу з олігархами. Це, мовляв, від олігархів всі біди в країні. Це саме вони породжують корупцію і беззаконня. Чи не буде впливу олігархів - не буде корупції.

Я ж стверджую, що корупція - первинна, а олігархат - вторинний. Саме корупція породила олігархів, а не навпаки. Олігархи просто підтримують корупцію, як діти підтримують своїх батьків.

- Зеленський хоче, щоб ми повірили, що боротьбу з олігархами вимагають від української влади наші західні партнери. Це не так. Я переглянув безліч інтерв'ю та виступів західних політиків, і переконався, що вони вимагають від української влади:

- проведення реформ;

- верховенства права;

- ефективного управління;

- і боротьби з корупцією.

У Києві Ентоні Блінкен прямо говорив про важливість незалежності Антикорупційної ради, а також про реформу корпоративного управління, про реформу судової влади, про те, яким чином обираються судді, про роботу, яку Верховна рада провела по реформі Служби безпеки (СБУ). При цьому він нічого не говорив про боротьбу з олігархами.

- Думаю, що головна причина топтання реформ в Україні не олігархи, а корупція в поєднанні вседозволеності чиновників і суддівського корпусу. При досить низьких офіційні зарплати, цих чиновників, часом, неможливо вигнати з роботи. Вони всіма силами тримаються за свої «годівниці», використовуючи всі доступні методи і засоби. Вплинути ж на справді справедливе рішення судді не може ніхто. Воістину, багато суддів вважають: - «Що хочу, те й роблю!» Судді часто керуються не Законом, я поняттями і проханнями вищого політичного керівництва країни.

Я думаю, що Зеленський зі своїми наближеними просто обманює нас. А наше право - не вестися на цей обман і критично ставитися до всього, що відбувається в країні.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma