Enigma Enigma

Суспільство майбутнього

2020-06-12 15:37:13 eye-2 3936   — comment 0

Підтримуємо кандидатуру Святослава Літинського на посаду уповноваженого із захисту державної мови!

Підтримуємо кандидатуру Святослава Літинського на посаду уповноваженого із захисту державної мови! Також закликаємо до цього всю українську громадськість, незалежно від політичної приналежності, поглядів та вподобань.

Найближчим часом Кабмін має затвердити на посаді уповноваженого із захисту державної мови. Претендентом на цю посаду є Святослав Літинський. Чому ми маємо підтримати його кандидатуру?

Тому що Святослав Літинський вже багато років системно бореться за право українців на отримання інформації українською мовою у всіх сферах життєдіяльності. І не тільки в інтернеті. На підставі норм чинного законодавства через судові позови та скарги добився:
- маркування українською мовою та українізації інтерфейсів різних марок побутової та електронної техніки, панелей приладів іноземних автомобілів, тощо.
- Обслуговування українською мовою у різноманітних торговельних мережах та Укрзалізниці.
- Українізіції інформації на сайтах ряду державних структур.
- Визнання неправомірними видачі платіжних документів (квитанцій) іноземною мовою у банках ті інших фінансових установах та терміналах.
- Виграв суд та добився перекладу українською мовою російськомовного виступу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також вибачення він нього за агресивну реакцію на таку вимогу Святослава.
- Виграв суд у апарату Верховної Ради України щодо перекладу українською мовою виступів окремих Народних Депутатів.
- Через суд (уперше в Україні) добився видачі Паспорту Громадянина України з внутрішньою інформацією виключно українською мовою.

Більше про Святослава можна дізнатися на сторінці про нього у Вікіпедії.

Комісія вже рекомендувала Святослава. Тепер справа за Кабінетом Міністрів. Поширюйте цей допис або пишіть свої з хештегом #підтримуюЛітинського. Давайте допоможемо їм з цим вибором!

Є моменти, коли ми маємо бути консолідованими у підтримці людей, які системно борються за наше право мати українську державу. А мова – один із найважливіших державотворчих чинників.

Суспільство майбутнього

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma