Enigma Enigma

Богдан

2019-09-24 10:54:40 eye-2 3013   — comment 0

Питання Часу

Коломойський якось сказав, що життя – це супермаркет, в якому можна брати все, що тобі заманеться, але на виході каса, де тобі доведеться за все розраховуватися.

 

Ця фраза швидко стала афоризмом, але…

 

Але можна скласти десятки грубезних книжок, на сторінках яких будуть написані винятково імена людей, які казали правильні слова і ці слова ставали афоризмами. Ці слова пройшли крізь тисячоліття і…

 

І не залишили жодного сліду в свідомості Людини. Жодного. Всі правильні слова, викладені у правильні фрази, які стають афоризмами, залишаються тільки правильними словами. І все.

 

Огляньтеся навколо. Чим відрізняється сучасна Людина від печерної? Скажете, що інтелектом? А ви впевнені, що в печерної людини інтелект був відсутнім? Для того, аби створити найпримітивніші скребки, камінні сокири чи зброю потрібен інтелект. І неандертальці, і кроманьйонці були оснащені інтелектом з першої миті свого народження. Але чи далеко просунулись неоантропи зі своїм інтелектом, створивши високорозвинену цивілізацію… Адже навіть слово «високорозвинену» стосується не всього людського масиву, а лишень певної кількості людей, які зуміли проштовхнути свої ідеї у свідомість суспільства і запевнити, що памперс – це саме те, що потрібно для дорослого життя. А пригадайте но, скільки альтруїстів було розтоптано суспільством тільки тому, що бідолахи не змогли знайти вдалої форми подачі своїх ідей. Або ж ідеї альтруїстів не співпадали зі схемами тих, хто зумів утиснутися в крісла касирів.

 

Ви думаєте, що то саме Карл з Марксом вигадали слово «комунізм»? Якщо ви так думаєте, то історію ви прокурили десь поза школою. Ще у древньому Єгипті невдоволене вибриками еліти суспільство підняло повстання, сутністю якого була «справедливість». Стару еліту вигнали, а нова… Ні, нова древньоєгипетська еліта не встигла награбуватися досхочу, бо в ситуацію втрутилися таємничі хети. На іншому краї «пласкої» землі, в Піднебесній, трохи пізніше «жовті пов’язки» також спробували встановити «справедливий» лад. Але й ця схема мала практично той же фінал, що й у Єгипті. Близькою до есесерівської була схема побудови імперії не менш таємничими інками. Надзвичайно жорстка дисципліна, яка не терпіла найменшої непокори, переміщення народів, відсутність стрункої фінансової системи та економіка, яка будувалася на жорсткій централізованій вертикалі на самому початку зародження імперії інків дала надзвичайно ефектний результат. Але цей ефектний результат виявився не ефективним. Імперія з могутньою багатотисячною армією впала під ударами кількох десятків конкістадорів.

 

Проблемами зникнення здавалося б могутніх імперій займалися десятки істориків та філософів. Було написано десятки аргументованих публікацій. Але! Практично всі аргументи мають під собою матеріалістичний фундамент.

 

Принципи діалектичного матеріалізму є основою не тільки сучасної релятивістської науки, яка не визнає нічого, крім власних механістичних гіпотез, але й психології всього суспільства. Навіть тієї частини людей, яка надзвичайно переймається  проблемами «справедливості». І ці переймання та «глибокі озабочення» надзвичайно близькі до ідей Карла Маркса. Тобто, до «комунізму».

 

Але сучасне суспільство якось соромливо обходить той факт, що ідею справжнього комунізму приніс в цей світ Ісус Христос. Суспільство молиться, свічки ставляє, поклони б’є, гучно справляє релігійні свята, а ось втілити у життя ідею Сина Божого якось не виходить. І один із опорних пунктів ідеї Христа – «Будьте досконалими, як Отець наш небесний!» – також залишається поза увагою «озабочених справедливістю».

 

І звідси ми повертаємося до четвертого абзацу: «Всі правильні слова, викладені у правильні фрази, які стають афоризмами, залишаються тільки правильними словами. І все». Тобто, за останні дві тисячі років, як і за попередні тисячоліття, Людина змінилась технологічно, але не проявила жодних подвижок у напрямку психологічних змін. Навчіть палеоантропа користуватися смартфоном, одягніть його і…

 

І саме тут варто згадати слова Джо Диспенза: «Енергія свідомості схожа на глину…».

 

Про квантову свідомість сказано і написано дуже багато. Квантова механіка сьогодні в моді. Про квантову механіку та квантову свідомість приємно говорити, бо з цим багажем ти видаєшся справжнім інтелектуалом.

 

Але ж саме слово «свідомість» передбачає послідовність осмисленої роботи і в першу чергу над собою, над своїми рефлексами. Робота всього життя. Від дзвінка до дзвінка. Свідомість передбачає, що в супермаркеті ти не можеш гребти все, що тобі заманеться. Що тобі доводиться розраховувати на власні, накопичені ресурси. Що надія на «авось» біля каси не спрацьовує і що «он птічка улєтєла» може не відволікти увагу касира від нахапаного тобою. Нахапаного, а завтра викинутого на смітник, бо воно виявилось абсолютно не потрібним тобі і взятим просто так, бо «панравілось с пєрвага взгляда»…

 

Але повернемось до каси, яка стоїть на виході із сектору «Україна». Ні то тільки оснащеному смартфонами електорату видається, що за касою сидить Зеленський. І не Коломойський. За касою сьогодні нема нікого. Взагалі. Навіть Путіна.

 

Путін зайнятий «крутими» схемами. А моя вчителька математики, Емілія Іванівна (Царство їй Небесне!), переконувала нас уникати складних схем при розв’язанні будь-яких математичних задач, бо на виході можна отримати зовсім не бажаний результат, або ж заплутатися ще під час розв’язання задачі.

 

І хто ж таки з’явиться за касою у секторі «Україна» – це питання Часу.

 

Того саме Часу, який все розставляє на свої місця. І Час не переймається хотєлками людей, які шастають по супермаркету з надією, що на касі буде саме його чєловєк. Бо Час міцно пов'язаний із квантовою системою, з якої і з’явився весь довколишній світ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma