Enigma Enigma

dvornik_patriot

2020-06-08 08:06:14 eye-2 24   — comment 0

Пізнаєм ... себе.

Чи знаємо ми Україну? Напевне що ні. Наприклад я чверть власного села не бачив. 80% району та 99% області теж. Що там вже про Європу казати чи світ. А чи потрібно все бачити власними очима якщо є гугл?

Чи не краще витрачати свій час не на бродіння світом чи навіть селом чи містом а на працю для довкілля.

Ось, наприклад - звалища. Численні звалища що є в кожному селі. Не санкціоновані. А біля міст? Отож.

А в світі? Чи не краще ивтрачати свій час на збереження планети замість того щоб вештатися нею немов пес у пошуках вражень.

Наприклад можна булоб, кожному, витрачати свій час ,ділячи його на третини. Три третини вільного часу використовувати на користь природі. Можливо тоді людсво нарешті б взялось за довкілля замість марної втрати часу.

Дивлячись це відео,яких в сіті безліч , я припомнаю як мій батько з старшими дітьми висаджував круг села дерева. Безкоштовно. За це влада (злочинна ,звісно) надавала право користуватись тією землею поки вони ростуть. Замічу - в ручну копали та садили. Ні коней ні мотоблоків. Але саджали. І дерева і картоплю.

Зате зараз ніхто нічого не саджає . Навіть я. Ні дерев ні картоплі. Присадибні ділянки нарід віддає під посіви фермерам. Прямо в селі. Ніхто не будується. Вулиці спустошуються. Старі хати викуповують та руйнують. Села знов перетворюються на хутори. Між сільськими хуторами ростуть чагарники та панує бездоріжжя бо розтягнуту інфраструктуру села важко відбудовувати.

А влада надала наказ про обов'язкові таблички на садибах. З назвами та номерами. Це добре. Та не доведуть і це. Бо нема господарів ні на селі ні  в домівках.

За селом рясно висять поліетиленові пакети,на лісосмугах. А на сільських стовбах обрізки дротів - Укртелекому. В переміжку з чамурами розвалених хатів.

Така не приглядна картина. Зате в усім винна москва. Та москалі. І так в усьому світі. А де наш гегемон? Центральний.

Чому в тихому океані пластику більше ніж риби? Чому країни не вчаться жити екологією? Чому нікого не карають?

Самоорганізація винна? Народи знають? Сумління бракує? 

Ось кіно про херсонську пустелю. Круг якої висаджували ліси. За сталіна. А цікаво. Зараз такі хтось висаджує? А що було б з України,як би їх не висаджували зовсім? Пустеля? 

СРСР теж не взірець екологічної безпеки був. Пам'ятаю за часів Перебудови модно було критикувати владу за вилиті в океани води з танкерів тощо. Про вилитий в лісосмузі бензин,щоб накрутити лічильник водієві. За тонна-кілометри.

Нема Союзу. Що змінилося? На краще? На гірше? Світ щось виграв? Програв? 

Чим ми кращі москалів? Слава Україні? За що? За які подвиги та здобутки? чи це глум такий? Чи технологія. Ніколи я себе не хвалив. Соромно. Чому країну хвалимо? Чи то для форсу? Чи для духу? А далі? Почиваємо на лаврах? 

А лаври є? Хто дав? 

І таких питань безліч. І не тільки нам. Росії, Китаю ,США... Усьому світу. Всі хвалять одне одного. А де статистика? 

На скільки скоротились світові звалища? Ядерні відходи. Хімічна зброя. 

Чому українці дбають лиш за себе? Ми що дебіли? Ідіоти? І вчені теж? 

Недавно спостерігав таку картину. Сороки що збудували собі гнізда в мене,вихвують сорочинят. Виросли вони і їх батьки вчать літати. Цілий тиждень у дворі стояв гвалт. Двох вони втратили. Собака впівмав в саду. дне вижило. Бо вилетіло за огорожу в поле. А там кіт. 

Ось йде кіт,ліниво, полем а на стерні сорочиня скаче, коту байдуже, не бачить, зате сороки -заходячи в піке, як мессершміти , з підстрибом від землі- клюють кота в хвіст. 

Тобто - дурна птиця, з мізинчатим мозком, розуміє- треба захистити потомство. Вірніше то - алгоритм. Вона відпрацьовує програму дії. Генетично закладену тисячами років життя виду. Бачить небезпеку та отримує наказ - захист.

Чому людина бачачи небезпеку - не вмикається а продовжує жувати свою жуйку як віл що привели на різницю?

Для мене це загадка. І не кажіть що - робиться. Що все під контролем. За чверть століття нашої незалежності , екологія в світі лиш погіршилася. А наші гегемони - ні в зуб ногою. 

То є в нас гегемонія? Чи світ більше схожий на велику камеру де пахану до задниці чи встоїть його тюрма від недофінансування? Чи зруйнується і всі підуть на волю? 

На волю це куди? З Землі. На Марс? Чи на якісь схожі на Землю інші планети,в іншій галактиці, як піарять дурники?

Далі дуже розумна ,за змістом слів, та саркастична по відношенні до сучасної України, на яку насувається - зі зміною клімату, пустеля - пісня групи Круг - Кара-Кум. 

Надіюсь вас не злякають символи тоталітаризму на єкрані. Головне ж суть а не символи... чи не так?

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma