Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-12-15 09:56:08 eye-2 3952   — comment 0

Податок на Google - з 1 січня подорожчують на 20% товари, послуги та реклама в Інтернеті

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджується "податок на Google". Доступ українців до мережевих послуг у вигляді книг, реклами, фільмів, відео, аудіо, азартних ігор, фотографій та іншого подорожчає на 20%.

Нагадаю, що поп-перше дорожчають товари, що ви хочете купити на Аліекспрес чи іншому закордонному сайті. При отриманні посилки у вигляді товару, кожен українець повинен заплатити в ціні товару ПДВ (20%) на суму посилки, що перевищує 100 євро. Крім цього, нараховується ще й мито у розмірі 10%. Тут планка задекларованої вартості посилки вище - 150 євро, зате податок нараховується на суму з вже накрученим ПДВ. Один із сайтів з продажу наводить простий приклад розрахунку: за вартості посилки в 120 євро, податкові відрахування для покупця становитимуть 4 євро, за вартості в 170 євро – вже 16,4. Так що, тепер не вийде відчутно зекономити, наприклад, на смартфонах чи одязі - "покращення" від Зекономикі не дадуть.

На фільми, книги, музику та інше з мережі з 1 січня Зеленський запроваджує класичний ПДВ, тобто непрямий податок, коли за все сплатить кінцевий споживач. Плюс, якщо ви захочете оплатити рекламу в інтернеті, як фізична особа - теж плюс 20%. Зеленський, Гетьманцев та інші автори  цих "покращень" говорять що цей податок "збагатить" український бюджет аж на 3 млрд гривень. При цьому, нагадаю, тільки Фірташу зеленський у цьому році подарував 100 млрд. гривень, списавши борги з його обленерго, тобто 100 млрд гривень які могли поповнити бюджет. Але Фірташу можна подарувати 100 млрд, навіщо стягувати з"шановної" людини такі гроші, а ось зі звичайних українців здерти аж 3 млрд - це святе. Чи, наприклад, ось - Зеленський подарував Коломойському чергові 4,7 мільярда гривень. Ну, а що - теж "шановна" людина, а не пересічний українець, йому теж можна віддати мільярди, повинні піти у бюджет. Все одно можна щось придумати, що за все платив "нарід"...

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma