Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-06 13:40:28 eye-2 3981   — comment 0

Покидьки східного фронту

У цій документальній розвідці автор розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу ХХ століття, який виявився приголомшливо успішним у реалізації його безпосередніх завдань.

Утім, попри те, що американська допомога Британії та СРСР через програму «ленд-ліз», відкриття Другого фронту в червні 1944 року стали найяскравішими епізодами співпраці антигітлерівської коаліції, завершився Великий союз великою невдачею — «Залізною завісою», що розрізала навпіл повоєнну Європу. Запитання «Що сталося не так?» і «Хто відповідальний за початок Холодної війни?» лунали в усьому світі. Автор спирається на раніше недосяжні джерела — архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів.

Дослідивши весь цей величезний корпус матеріалів, автор робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів ХХ століття?

 

Сергій Плохій. Забуті покидьки східного фронту. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma