Enigma Enigma

Анастасія Рішко

2021-10-07 12:28:40 eye-2 3392   — comment 0

«Політичний утиск» русинів штучно скомпрометований владою Росії

Так, 25 жовтня 2008 р. в м. Мукачево проведене зібрання русинів, яке вони назвали  «ІІ європейський конгрес підкарпатських русинів». Де і було проголошено республіку Підкарпатську Русь та обрано «государственную исполнительную власть» з 50 осіб. Вказане здійснювалось з використанням фінансової допомоги РФ через урядовий фонд «Російський світ»

При цьому, російські «етнозахисники» провели в грудні 2008 р. в м. Ростові-на-Дону конференції на тему «Геноцид і культурний етноцид русинів Карпатської Русі (кінець ХІХ – початок ХХІ ст.)».

Незважаючи ні на що, 14 січня 2009 р. депутати Закарпатської обласної ради прийняли рішення про фінансову допомогу  газети «Підкарпатський русин», яка згодом публікувала статті атиукраїнського характеру.

Слід згадати 2016 р., коли було отримано доступ до електронної скриньки одного із прихильників «Руського міра» В. Суркова, де було знайдено файл під назвою «План із забезпечення федерального статусу Закарпаття». Вказане засвідчило, що Москва планує перетворити мирний регіон у місце міжнародного конфлікту, адже область має кордон із чотирма країнами Євросоюзу.

Російські спецслужби розробили план поширення в Закарпатті інформації про геноцид русинів, угорців та інших національних меншин; попередження представників влади, спецслужб, політичних і ділових кіл Закарпаття про застосування до них жорстких санкцій з боку Угорщини, Румунії, Словаччини у випадку спротиву процесу автономізації; організації акцій залякування таких осіб. Після цього, було заплановано  захоплення головних адмінбудівель в містах Ужгород, Мукачево, Хуст та створено Тимчасовий уряд русинсько-угорської автономії

Проте, мешканців Закарпатської області не так легко провести і план РФ зірвався. Хоча, їм вдалося через своїх агентів впливу погіршити офіційні стосунки України з Угорщиною, що і досі продовжуьб робити.

Крім того, росіяни не зупинялися і організували на Закарпатті дрібні провокації на кшталт встановлення у червні 2017 р. «прикордонних знаків» навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів із написами угорською мовою та підпалу-підриву в лютому 2018 р. поляками із проросійської організації «Фаланга» та придністровцем приміщення Закарпатського товариства угорської культури .

Після Помаранчевої революціїта революції Гідності вплив на русинство був значною мірою монополізований державними чинниками Російської Федерації і використовується для дезінтеграції України. Однак штучність і інспірованість ззовні дезінтеграційних рухів на Закарпатті засвідчила проукраїнська позиція населення області після початку російсько-української війни у 2014 р.

Ось такий утиск русинів в Закарпатті та плата дкржаві за солідарне ставлення до русинства!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma