Enigma Enigma

Освітня асамблея

2021-10-11 15:02:52 eye-2 4210   — comment 0

Помер найтитулованіший українець-генерал Армії США Микола Кравців, який докорінно змінив усю американську армію

Помер найтитулованіший українець-генерал Армії США Микола Кравців, який докорінно змінив усю американську армію.

Українець відійшов у вічність ще 29 вересня, але новина з'явилася лише вчора. Кравців народився у Львові. Своїми ідеями та новаторством від докорінно реформував американське військо, яке ніяк не могло оговтатись після війни у В’єтнамі. Він був єдиним українцем, якого у 100-річчя Статуї Свободи в Ню-Йорку особисто відзначив мер міста медаллю Свободи.

Батько Миколи Кравціва Богдан був пластуном, журналістом і поетом, який водночас водив колони протестувальників-націоналістів у Львові. Саме через погляди батька і переслідування радянською владою родина вимушено емігрувала спочатку в Німеччину, а потім до США.

На останньому році навчання в академії Микола Кравців вже був командиром полку в бригаді кадетів. Окрім цього, за окремим дозволом, продовжував бути пластуном.

Одним із перших поїхав боротись із комуністами у В’єтнамі, де відбув дві ротації. Отримав важке поранення і – за хоробрість — три бойові Срібні зірки. В джунглях винайшов вдосконалену броньову систему для наземних транспортних засобів, а також «допоміг розробити нову тактику та протидії, які розчарували стійкого ворога».

У 1972 році відправлений до Ізраїлю, як головний оперативний директор ООН з нагляду за перемир’ям на кордоні із Сирією. Поміж командуванням бойовими відділами Армії США встиг попрацювати науковим співробітником інституту Гувера в Стенфорді, закінчити найвищу офіцерську школу Армії США, пройти парашутний і партизанський вишколи, морську школу Генштабу та отримати почесний летунський хрест.

Як талановитий офіцер призначений Директором з концепцій та доктрин у галузі бойового розвитку. Його основоположна робота над доктриною маневру змінила спосіб боротьби, організацію та навчання армії США. Цитата із сайту Академії Вест-Поінта: «Ідеї Миколи Кравціва були значною мірою відповідальні за перемоги в Панамі, «Бурі в пустелі», «Іракській свободі» та багатьох важливих, але менших непередбачених ситуаціях». 

У 1992 році повернувся в Україну та допомагав у реформуванні української армії. Був радником міністра оборони, входив до групи радників, яку очолював Богдан Гаврилишин. У одному з інтерв'ю заявив: «я докладу... всіх зусиль, мобілізую всі свої знання, аби допомогти рідній Україні». 

Микола Кравців вважав правильним рішенням, що Україна зберегла призов в армію. «-Молоді хлопці мають послужити Україні. Це утвердить їх як свідомих громадян молодої держави. Треба лиш упорядкувати частини, перейменувати їх, ширше використовувати козацькі традиції — армія ж бо має бути національна», - говорив військовослужбовець.

Пам'ятаймо видатного українця Миколу Кравціва!

Джерело: Юрій Юзич

Підпишися на наш канал в Telegram: https://t.me/osvitaUkraine

Освітня асамблея


 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma