Класики діалектичного матеріалізму, Маркс та Енгельс, на основі спостережень за історичними процесами розробили схему, в якій всю відповідальність за апокаліптичні дії кожного періоду розвитку будь-якого суспільства покладено на економічні взаємовідносини в середині цього самого суспільства. Хоча природа виникнення цих само економічних взаємовідносин не пояснювалася. Звідси класики вивели такі відомі нам поняття, або ж суспільно-економічні формації, як “феодалізм”, ”капіталізм“ та “соціалізм”. Так, допускаються перехідні періоди у вигляді НЕПу, який на росіянах випробував російський послідовник класиків. І згідно схеми класиків діалектичного матеріалізму Світ неухильно рухається до ”комунізму“…
Однак у схемі класиків діалектичного матеріалізму існують протиріччя, розв’язок яких відкладали на майбутнє. Суть протиріччя не в революційних звершеннях апологетів теорії еволюції. Класики допускали перехід від капіталізму до соціалізму еволюційним шляхом. То вже виключно російська модель – революція, різня, всесвітня революція і всесвітня різня. Бо без світової революції Ленін і Сталін не бачили можливості побудувати прийнятний для російського менталітету комунізм…
Вся суть протиріччя полягає в простій проблемі: соціалізм вимагає не просто постійного силового тиску на суспільство, але й періодичних кривавих репресій. Нескінченних періодичних кривавих репресій і саме на цьому наголошував Сталін. Бо без періодичних кривавих репресій така суспільно-економічна формація, як соціалізм, банально розвалюється. Розвалюється самостійно. І ми були свідками процесу розвалу гігантського і, задавалося, могутнього соціалістичного утворення наприкінці двадцятого століття. Як і передбачав товариш Сталін. Сьогодні вважається, що соціалізм не витримує конкуренції з ринковою економікою капіталізму. Можливо й так. Але тут також присутня закономірність цілком людської природи…
1. Ілюзія як бункер
Чому путін побоявся приїхати у Стамбул на очну зустріч із Президентом України Зеленським? Саме побоявся, бо всі інші пояснення – це банальні відмазки…
Пояснення дуже просте. Путін не зміг вилізти із бункера. Ні, не з того бункера, в якому путін ховає своє біологічне тіло, а із бункера ілюзій, в якому міцно заковано свідомість російського вождя.
І не тільки вождя!
Зверніть увагу на речитативи російської закордонної опозиції: ”Ми хотім построіть прєкрасную рассєюшку будущєго“. А що саме має на увазі російська опозиція за кордоном росії під слоганом “прєкрасная рассєюшка будущєго”? Ви не знайдете відповіді на це питання. Бо в потоках гарно побудованих у речитативи словесів ви не знайдете «логіки історичного процесу» (надзвичайно мудре і точне зауваження Канта!). Тобто, російська опозиція за кордоном росії не зробила детального аналізу факту і причин народження російської імперії, історичних подій в самій росії та навколо росії з моменту появи самої російської імперії на історичній арені. А без детальної аналітики неможливо побудувати механізм реформ. Про реалізацію ідей, які побудовані на ілюзіях, краще помовчати…
Ілюзії виявилися надзвичайно міцним бункером для свідомості росіян. В цьому бункері крім мільйонів рядових громадян ми бачимо і російських шкільних учителів, і поважних російських науковців, і весь російський істеблішмент. Але!
У своїй книжці «Та не судимі будете» Шелест, розбираючи причини зміщення Хрущова і запроторення його у небуття, зауважив: «Москвичі не любили Хрущова. Навіть більше, москвичі Хрущова ненавиділи»…
Ні, не ті москвичі, які виходять з рожевими шаріками на так звані протести. Цих москвичів ніколи і ніхто до уваги не брав – типу, нехай собі балуються.
Існує потужна московська павутина з інтриг, вбивств та ловких підстав, корені якої ховаються в глибині століть. З часів Івана Грозного. Коли вводилась опричина. Але базою опричини є древня російська абсолютно добровільна “забава“ – “стінка на стінку”, після якої на льоду залишаються трупи і нікому не потрібні покалічені тіла… Саме звідти відоме московське кредо: «Нема людини – нема проблеми». Вбивство конкурентів – це філософія життя московитів.
Зрештою, саме така філософія, філософія вбивств та хитросплетених інтриг, і допомогла московитам побудувати свою гігантську імперію і успішно утримувати її впродовж століть.
Але саме ця філософія життя московитів побудувала надзвичайно міцну ілюзію контролю. Міцнішу від найміцніших бункерів…
2. Ілюзія пошуку
Фото зустрічі Трампа з еміром Катару облетіло весь світ. І стало своєрідним мемом світового масштабу, без перебільшення, на фоні недавніх і гучних подій у Білому Домі.
…У вас не виникало відчуття щирого захоплення тонкою ілюстрацією окремих подій, за допомогою яких об’єктивна реальність вибудовує «логіку історичного процесу»? …Так, аби ж не кривава війна за вікном.
Впродовж двадцятого століття обережно і поступово, неначе скальпелем, шар за шаром знімалися всі словесні побудови, корені яких лежать в глибині тисячоліть. Словесні побудови, які назвали ідеологією. Немає значення, як саме назвали ідеологію. Значення має виключно те, як саме використовували цю ідеологію і до якого фіналу приводила спроба реалізації будь-якої ідеології…
У 2025 році процес очищення свідомості людини від словесних побудов показав, що жодна ідеологія, які окремі гурти людей намагалися просунути в «логіку історичного процесу», не має у своїй основі міцного хребта, який називається …об’єктивною реальністю.
3. Логіка під мікроскопом
«Геній вчиться на чужих помилках, розумний на своїх, а дурень помилок впритул не бачить».
Так, це я звертаюся до українських політиків та українського істеблішменту, які ще здатні боротися з наркотичною залежністю від ілюзій. Особливо прошу українських військових, будь-якого рангу. Будьте дуже обережними у своїх словах і у своїх діях. Бо кожен ваш рух, кожне ваше слово одразу ж поширюється у просторі і вивчається мільйонами людей по всій планеті Земля. Вивчається під мікроскопом! Без перебільшення. Проілюструю цю тезу.
Ви пам’ятаєте, скільки галасу здіймали російські політтехнологи навколо подій у Венесуелі? І смакували: «Ну ось! Венесуела починає третю світову війну! Під боком США! Байден буде заклопотаний війною в Америці і вже не допоможе Україні!»…
Потім ще було подібне, але найбільш знаковою подією став збройний конфлікт Індії та Пакистану, який дійсно загрожував перерости у нову масштабну війну… Але!
Перед тим, як натиснути на червону кнопку «Пуск» на панелі війни, як виявилося, істеблішмент кожної країни мимоволі оглядається на Україну… На росію… І опускає спітнілу тремтячу руку…
Легко розкочегарити криваву війну. Але яким буде фінал, якими будуть наслідки ”двіжухи“?
Ось саме це і заставило світовий істеблішмент озброїтися мікроскопами.
4. Висновок
Класики діалектичного матеріалізму будували свої теорії дійсно на очевидних речах. На тому, що можна побачити, почути чи відчути. Тобто, на тому, що можна дослідити. Або ж зробити висновок на базі того, що можна дослідити. І зробити «передбачення» розвитку процесів, які досліджуються…
Так народилася ідеологія “комунізму”.
Але!
Квантова теорія, продуктом якої є вся сучасна електроніка та цифрові технології, …невизначеність навіть життя кожної людини. Бо в нас є тільки початкова точка, точка відліку…
Виходить, що ми живемо в ”матриці“?
Ні. Матриця – це наші ілюзії, побудований нашими ілюзіями віртуальний світ.
Кожна людина і все людство в цілому живе в об’єктивній реальності. А об’єктивна реальність – це не тільки світ, який ми бачимо довкола. Об’єктивна реальність це наш, видимий світ і невидимий нами світ, який ми намагаємось дослідити штангенциркулем, що має допуск «плюс-мінус кілометр»…
До завтра.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma