Enigma Enigma

Василь Терещук

2019-10-13 07:37:00 eye-2 3138   — comment 0

Поразка Москви. Грецька церква підтримала ПЦУ

У Російській православній церкві заявляють, що «десятки мільйонів» членів РПЦ в Україні «про жодну автокефалію не просили». Тепер оцінку рішенню Грецької церкви щодо визнання автокефалії ПЦУ дасть синод Московського патріархату.

Так заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату Микола Балашов прокоментував рішення Елладської (Грецької) церкви про визнання автокефалії Православної церкви України, повідомляє сайт Третє Око.

«Попри обґрунтовані пропозиції кількох митрополитів утриматися в даний час від ухвалення рішення, Архієрейський собор Елладської церкви ухвалив рішення на користь визнання ПЦУ, при цьому дивним чином висловивши надію на те, що українська автокефалія зможе «зміцнити відносини між автокефальними церквами Великої Росії і України». Оцінка наслідків цього рішення для відносин між Російською православною церквою і Елладською церквою буде дана Священним синодом Московського патріархату», – цитує слова посадовця російська інформагенція «РИА Новости».

Зазначимо, що у дні роботи Собору Елладської православної церкви в Афінах перебувала група агітаторів від РПЦ в Україні. Вони роздавали учасникам собору брошури із вигаданими фактами про переслідування вірних РПЦ в Україні а також про “незаконність” рішення Вселенського патріахату щодо надання автокефалії ПЦУ.

На Соборі Елладської православної церкви єрархи розповідали про шалений тиск, який Московський патрархат чинить на помісні церкви у світі. Про це у соцмережі розповів речник ПЦУ Євтратій Зоря:

“Митрополит Корінфу був досить засмучений, коли поділився власним досвідом з цього питання. Під час візиту до Єрусалиму він став свідком тиску, який Російська православна церква чинила на Єрусалимський патріархат. Отже, митрополит Корінфу Діонісій запитав: “Що про себе думає Московський патріарх? Він вважає, що він є Вселенським патріархом?” Крім того, він говорив про постійні плани розширення Російської православної церкви; “Вони не можуть говорити про канонічність, коли вони не дотримуються ніяких правил і купують землі у всьому світі для будівництва церков”.

Відтак, митрополит Маронейський закликав ієрархію не боятися. «Нам нема чого боятися. Ми всі достатньо сміливі і нікого не повинні боятися», – сказав він.

Відтак, попри тиск з Москви, Грецька православна церква першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков визнала незалежну Православну Церкву України.

Читайте також:  Патріарх Кирил мріє, що Тимошенко запросить його в Україну

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній подякував главі Священного Синоду Церкви Греції.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma