Enigma Enigma

Сергей

2020-06-22 06:27:43 eye-2 2763   — comment 0

Посилюється відповідальність за поширення мови ненависті онлайн

Європейські держави активно впроваджують законодавчі ініціативи, які регламентують порядок поширення інформації в онлайн просторі, зобов’язуючи Facebook, Google, YouTube, Twitter суворіше здійснювати модерацію інформаційного контенту на своїх веб-площадках.

Німецький Бундестаг в четвер, 18 червня, схвалив закон, що передбачає посилення відповідальності за погрози в інтернеті. 

Відповідно до ухваленого закону, адміністрація соціальних мереж буде зобов’язана інформувати Федеральне відомство у кримінальних справах (BKA) про погрози вбивства, розпалювання національної ненависті, зображення актів насильства, поширення дитячої порнографії, пропаганду, використання забороненої символіки, підготовку тяжких злочинів і підтримку кримінальних і терористичних угруповань.

«Зобов’язавши операторів соцмереж повідомляти BKA про випадки розпалювання національної ненависті, погрози вбивством або зґвалтуванням, ми подбали про те, щоб створити умови для якнайшвидшого початку розслідувань. На тих, хто розпалює ненависть або погрожує, чекають пред’явлення звинувачень і вироки», - заявила міністр юстиції Крістіне Ламбрехт.

Національний інформаційний простір України переповнений російськими пропагандистськими матеріалами, які спрямовані на просування ідей «руського міру» та розпалювання ненависті між різними соціальними та національними групами українського суспільства.

Інформування інтернет-гігантами правоохоронних органів України про факти поширення пропаганди і мови «ненависті» цілком логічне в умовах гібридної агресії Росії. Створення такого механізму дозволило б своєчасно і ефективно виявляти та нейтралізувати намагання проросійських активістів.

Проте, в Україні, яка вже шостий рік перебуває у стані інформаційної війни з Росією, подібні законодавчі ініціативі зіштовхуються з колосальним супротивом і критикою.

Враховуючи європейській вибір України, вона рано чи пізно повинна буде привести національне законодавство до загальноєвропейських норм і вимог але краще раніше.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma