Enigma Enigma

Олексій Ніконенко

2019-09-19 12:09:56 eye-2 2801   — comment 0

«Працювати в Росії – небезпечно для життя і здоров’я»


Незважаючи на війну, Російська Федерація – одна з пріоритетних країн для трудових мігрантів з України, зокрема з Львівщини.
У РФ працюють до 40% усіх трудових мігрантів з України, причому кожен п’ятий перебуває на російській території нелегально. Нині в Росії офіційно перебувають 2,1 млн українців працездатного віку. Більшість мігрантів – це чоловіки, переважно мешканці сільських районів Західної України (понад 70%), зайняті важкою фізичною працею, які часто працюють нелегально (понад 20%) та виїжджають на заробітки на кілька місяців.
Здебільшого громадяни України виїжджають до РФ для роботи за некваліфікованими напрямами (будівельні, лісозаготівельні, нафто- та газодобувніспеціальності, промислове риболовство, авто- та морські перевезення, виконання функцій домогосподарок, прибиральників тощо) переважено у великих містах (Москва, Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Владивосток) або в польових умовах Заполяр’я та Далекого Сходу.
Оскількиукраїнці в РФ часто виконують роботи неофіційно, без оформлення відповідних дозволів на працевлаштування, вони стають легкою здобиччю для російських спецслужб. Трудового мігранта з України можуть затримати за нібито порушення режиму перебування в Росії чи інший надуманий злочин, відібрати документи, схилити до співпраці – простіше кажучи, завербувати. При цьому російські силовики не гребують погрозами, фізичним насильством, вимаганням грошей тощо.
Якщови таки вирішили поїхати працювати до РФ, хочемо нагадати декілька речей, які зможуть урятувати вам життя та здоров’я. У разі посягань іноземними спецслужбами або правоохоронними органами на здоров’я і свободу українців і членів їхніх сімей для залучення до розвідувально-підривноїдіяльності проти України консульські відділи Посольств України в Російській Федерації та Республіці Білорусь, а також Служба безпеки України гарантують захист і допомогу.
Громадянина України звільняють від кримінальної відповідальності за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників ніяких дій не вчинив і добровільно звернувся до СБ України.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma