Enigma Enigma

Юлия Перламутовая

2019-11-04 09:30:01 eye-2 421   — comment 0

Представники прокремлівської кримськотатарської організації запустили фейк про те, що Чехія визнала анексію Криму

Дезінформацію про те, що президент Чехії визнав Крим російським розповсюджувала кримськотатарська організація «Къырым бірліги» (організація не визнана в ЄС).

Прес-секретар президента Чехії Іржі Овчачек спростував інформацію про ніби-то визнання Мілошем Земаном анексії Криму.

Овчаренко заявив, що у заході з нагоди 101-ї річниці утворення Чехословаччини в Празькому Граді приймала участь прокремлівська кримськотатарська організація «Къырым бірліги». Під час урочистостей проросійські делегати запитали в президента Чехії про його ставлення щодо анексії Криму російськими військами. На що він відповів: «Люди мають різні уявлення. Я пережив 1980-ті, коли нас змушували мати одну думку. Я не хочу, щоб цей час повернувся».

Проросійським гостям не до вподоби така відповідь, тому вони перекрутили ці слова та після заходу написали у Facebook, що президент ЧР Мілош Земан визнав анексований Крим частиною Росії. «Президент Чехії Мілош Земан – європейський політик, який визнав Республіку Крим частиною Російської Федерації».

Іржі Овчачек заявив, що позиція чеського президента залишається незмінною: «Анексія Криму була і є незаконною». Але чому запросили організацію «Кирим бірлігі» так і не пояснили.

Проти запрошення прокремлівських активістів виступив міністр закордонних справ Томаш Петршичек. «Особисто я, наприклад, не запрошував би таких осіб на офіційний захід, який організовує міністерство закордонних справ», - наголосив він.

Посольство України у Чеській Республіці розглядає цю ситуацію, як чергову провокацію, метою якої є легітимізація незаконних дій Росії, спрямованих на спробу анексії суверенної території України, а також намагання зашкодити розвитку українсько-чеських відносин.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma