Enigma Enigma

Закарпатський Мадяр

2021-09-09 07:38:03 eye-2 3298   — comment 0

Презентація «русинської» книги Магочія може обернутись для України дипломатичним скандалом (ВІДЕО)

Скандально відомий американський професор українського походження Пол Роберт Магочі, якого вважають ідеологом «політичного русинства», під час презентації своєї книги в Ужгороді став ображати громадян Великої Британії та особисто прем’єр-міністра країни Боріса Джонсона.

Все це відбувалось під час прес-конференції з нагоди презентації перекладу історичної книги Пола Магочія «Підкарпатська Русь: формування національної самосвідомості (1848 –1948)», яка пройшла в Ужгороді ще 2 вересня. У книзі розповідається про історію Закарпаття у міжвоєнний період, формування державності Підкарпатської Русі та його народу – русинів.

За інформацією місцевих ЗМІ, автор книги, який до слова є професором Торонтського університету Канади, різко висловився за позицію Великої Британії вийти зі складу Європейського Союзу після проведення референдуму «Brexit», двічі обізвавши їх «ідіотами, такими ж як і їх прем’єр-міністр». Все це потрапило на відео, яке стали поширювати у соціальних мережах

Враховуючи те, що презентації книги відбулась у читальному залі  Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф.Потушняка, яка є державною установою, та ще й за сприяння голови обласної ради Олексія Петрова, то варто очікувати на претензії Лондона до українських дипломатів, що може обернутись негативними наслідками для України, особливо у питанні євроатлантичної інтеграції. 

Так чи інакше, але презентації книги Пола Магочія могло б і не відбутись, оскільки напередодні Департамент культури Закарпатська ОДА не надав дозвіл на проведення заходу у бібліотеці, знаючи про можливий негативний медійний резонанс та реакцію місцевих жителів, які у 2017 році вже зірвали презентацію попередньої праці Магочія про євреїв і українців. Тоді про цю подію писало більшість провідних ЗМІ України, але за силової підтримки екс-регіоналів русинські активісти все-таки провели захід, хоч і в приватному готелі «Ужгород». 

Не обійшлось без екс-регіоналів і цього разу. Питання презентації книги на Закарпатті, за словами місцевих журналістів, лобіював перед головою облради Петровим його новий партнер по коаліції, колишній губернатор Закарпаття від «Партії регіонів» та нинішній глава фракції «За майбутнє» Олександр Ледида. Фінансова частина стояла за колишнім народним депутатом від «Партії регіонів» Іваном Бушком, який до речі організував і висвітлював подібну презентацію у Виноградові на Закарпатті, а інформаційні ресурси лідера обласного «ОПЗЖ» і екс-регіонала Івана Чубирки, який також є членом коаліції в облраді, надали повну медійну підтримку. 

Отже, ризикувати питанням сприяння Великобританії у євроатлантичних прагненнях України через підтримку скандально відомих псевдорусинських активістів та екс-регіоналів, є дуже поганою тенденцією, що може вплинути на відношення інших країн ЄС до української влади.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma