Enigma Enigma

Oleksandr Medianyk

2019-11-07 12:22:17 eye-2 139   — comment 0

Російські пісні під гітару шкодять Вашому інструменту

            

3 листопада у мережі з'явилась інформація про те, що ВГО "Сокіл" проводить профілактичні бесіди з вуличними музикантами у центрі Львова. Йдеться про виконання пісень російською мовою. В принципі нічого дивного в тому нема. Я сам, в останній свій приїзд до Львова, на Шевській наштовхнувся на таких. Хлопчина в куцих джинсиках співав щось з репертуару Бумбокс російською, а дівчатка підходили до перехожих з капелюхами. Взагалі Місто Лева завжди позиціонувалось як мультикультурне. Почути російську мову не проблема не тільки від туристів. Тому я не здивувався. Коли одна з тих сонечок підійшла до мене то просто запитав її нейтральним тоном -"А чому російською співаєте?" і вже готувався витягти пару гривень, а дівчина відразу перестала посміхатись, відвернулась і попрямувала до інших людей. Ну ок! Що вже тут поробиш! Надто багато українців досі не розуміють цієї війни. Не розуміють чому вона почалась і чому "ті політики вже нарешті не домовляться!" Наратив про "просто перестати стріляти" міцно сидить в їх головах. Поза політикою у нас футбол (Ракитський), естрада (анілоракмарув та інші), мистецтво і взагалі, "у нас що нема інших проблем, тільки з російською мовою боротись?"

Та не! Проблем у нас стільки, що дай Боже здорв'ячка - розгребти самим. А з чинною владою ще й дітям з внуками залишиться! Невтішні прогнози. Проте більшість явно не розуміє - з чого все почалось. Про віки, протягом яких Росія в різних своїх формах (Московське царство, Імперія і Союз) не давала жити Україні, говорити можна довго. Це детально описано багатьма істориками і знайти інформацію не важко. Але допоки на територіях Кубані і Білгородщини лунала українська мова, допоки не винищили україномовний Донбас голодом і не заселили в спустілі хати переселенців носіїв російської мови, доти на цих територіях Росія затвердитись не могла. Я говорю вже і про Донбас, бо не дуже вірю в його повернення. Як і повернення Криму. Там теж всюди російска. Давно. Люди ці ментально не українці. 

Багато хто говрить зараз про становлення політичної української нації. Російськомовних патріотів України. Та і не тільки російськомовних. З цим можна погодитись. І вклад таких людей з лав ЗСУ і добровольчих з'єднань дійсно важко переоцінити. Але як пояснити людям, що поки в Україні говорять російською, ворог буде приходити і захищати російськомовних. Так як він це вміє. На Донбасі вже захистив. Хто на черзі? Одеса? Харків? Миколаїв?

А що до музикантів у Львові. "Сокіл" займається правильними речами. А гітару той чувак купить собі нову. То ж не нога поломана. А могла бути і нога. Ще пощастило.

 

P.S. Сокіл не бере на себе відповідальності за побитий інструмент. Це зробили інші невідомі патріоти. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma