Enigma Enigma

Vadim Omelchenko

2022-01-04 08:45:32 eye-2 3789   — comment 0

Примарні найманці: наприкінці 2021 року ЄС ввів санкції проти «неіснуючої» російської ПВК

13 грудня 2021 року глави МЗС Європейського Союзу у Брюсселі ухвалили рішення щодо запровадження санкцій проти неофіційної російської ПВК «Вагнер».

На Заході вважають, що Кремль використовує найманців, які тісно пов’язані з давнім другом президента Росії Володимира Путіна Євгеном Пригожиним, як важіль впливу в міжнародних конфліктах. Таку думку висловив політичний експерт Юрій Федоренко.

Держсекретар США Ентоні Блінкен оприлюднив заяву, в якій говориться про те, що «Сполучені Штати вітають дії Європейського союзу щодо введення санкцій щодо підтримуваної Росією групи Вагнера та асоційованих із нею суб'єктів».

У свою чергу, Рада ЄС із закордонних справ назвала найманців відповідальними за порушення прав людини в Україні, Сирії, Лівії, Центральноафриканській республіці, Мозамбіку та Судані — йдеться про тортури та позасудові масові страти та вбивства.

«Діяльність цієї групи є відображенням російської гібридної війни. Вони становлять загрозу і спричиняють нестабільність у низці країн світу», - заявив верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель.

Також під санкції ЄС потрапили три енергетичні компанії «Євро Поліс», «Велада» та «Меркурій», які пов’язані з діяльністю ПВК «Вагнера». Серед осіб, проти яких запроваджено персональні санкції, є Дмитро Уткін, якого Євросоюз вважає засновником групи найманців, а також ймовірні командири ПВК Андрій Трошев, Андрій Богатов та Олександр Кузнєцов, яких особисто Володимир Путін приймав у Кремлі ще у 2017 році.

До списку санкцій також увійшли Денис Харитонов і Сергій Щербаков, які були серед вагнерівців, затриманих в Білорусі у серпні цього року. Раніше Харитонов та Щербаков «засвітилися» на Донбасі і навіть збили український вертоліт. Крім того, ЄС запровадив санкції проти російського радника президента ЦАР Валерія Захарова.

Варто зазначити, що за останні роки «Вагнерівці» залишили за собою кривавий слід в багатьох країнах Африки. На офіційному сайті join-wagner.com, якого в принципі не може бути, під гаслом «Ми зупинимо терор», приведена «географія подвигів» бойовиків групи «Вагнера».

Сирія – 2500 найманців, Алжир – 1000, Лівія – 7000, Мавританія – 1000, Малі – 3000, Судан – 3000, ЦАР – 10000, Конго – 1000, Ангола – 2000, Мозамбік – 2000, Зімбабве – 1000, Ботсвана – 500, Мадагаскар – 2000, Венесуела – 2000. Це кількість діючих найманців. Резерв, готовий до участі у нових військових злочинах, оцінюється у 200000 осіб.

В російському МЗС вже охрестили санкції «істерією» і заявили про нелегітимність односторонніх обмежень з боку ЄС.

Кремль традиційно відхрещується від «Вагнерівців» та заявляє, що найманство заборонено російським законодавством.

При цьому, президент Росії Володимир Путін говорив у грудні 2018 року, що «російські приватні військові підрядники мають право працювати і переслідувати свої інтереси в будь-якій точці світу, доки вони не порушують російські закони».

Жан-Ів Ле Дріан, Міністр закордонних справ Франції, - країни, за ініціативи якої були введені санкції, називає групу «Вагнера» «компанією російських найманців, які ведуть війну за довіреністю за рахунок Росії» і додає, що навіть якщо Росія це заперечує, вона нікого не обдурить».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma