Enigma Enigma

Владимир Басов

2021-11-11 14:30:08 eye-2 4175   — comment 2

Про історію.

 

Ось цей допис викликав неоднозначну реакцію моїх друзів.

Потрібно буде пояснити.

Думаю, що багато в чому нерозуміння того, про що я написав, викликане нерозумінням історії, як науки та вивчення її для необхідності осмислити сьогодення, витоки та причини всього того, що з нами відбувається.

Говорять, що «незнання історії минулого призводить до нерозуміння сьогодення». Мене завжди дивувала історія. Усі події з моменту утворення Київської Русі на півстоліття обривалися, наче їх і не було. Нам просто казали, що то був час Золотої Орди. І тільки тепер ми з подивом дізнаємося, що всі т.зв. «російські князі», зокрема і легендарний Олександр Невський були ставлениками цієї Золотої Орди. І жодного ярма Золотої Орди не було. Все московське царство це і була Золота Орда. Тільки верховний хан знаходився десь у нижній течії Волги, куди й їздили з поклоном та дарами російські князі.

Пізніше, Петро яро почав переписувати історію, заповнюючи її небилицями і міфами. А зовсім недавно і «товариші революціонери» викидали з неї все непотрібне…. Думаю, що те саме пропонують мені робити і т.зв. «патріоти: - а просто «забути» тих, хто не вписується в їхню думку, псує наш історичний шлях.

Ні, шановні друзі. Повторю: - «Незнання історії минулого призводить до нерозуміння сьогодення». Від того, що ви забудете Сталіна, Берію, Дзержинського, Хрущова, Брежнього, Скрипника та інших політичних діячів минулого, історія не зміниться. Вам непідвладно її змінити. А ось незнання того, чим «уславилися» ці люди призведе лише до того, що послідовників цих людей буде дедалі більше. Фашизм, популізм, екстремізм та соціалізм легко знаходять своїх прихильників, що ми сьогодні бачимо навіть у Західній Європі.

Не боріться з історією. Історія все одно вас переможе. Боріться з ідеями, вивчайте історію, доводьте свою правоту не запереченням правди чи її очорнянням, а всебічним аналізом процесів, що відбуваються.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma