Enigma Enigma

Богдан

2024-11-14 17:19:56 eye-2 4218   — comment 1

Про корупцію

 

Тема корупції вже набила оскомину. Але сьогодні ця тема, про корупцію в Україні, знову активно поширюється не тільки в українському інформаційному полі, немов би тільки одна Україна вражена цією хворобою посеред чистесеньких таких і абсолютно не вражених корупцією держав!

Тяганину навколо України можна зрозуміти. Йде третій рік виснажливої війни, за якою дуже уважно спостерігають мільйони людей всього світу. Результат цієї війни зафіксує новий правопорядок у глобалізованому світі і визначить напрямок розвитку цивілізації у майбутнє. Без перебільшення. Звідси й ажіотаж.

"Все, що відбувається сьогодні – корупційні скандали, втомлені від війни відвідувачі концертів та ресторанів – демотивує солдата. А саме на українському солдатові тримається абсолютно все", – наголосив Максим Жорін, заступник командира 3-ї ОШБр. https://tsn.ua/ato/u-tretiy-shturmoviy-zayavili-pro-vazhku-situaciyu-na-vsih-dilyankah-frontu-stalo-sche-girshe-2686404.html

Звідси, мені байдуже, що думає про нас Ілон Маск, але мені зовсім не байдуже, що думають Воїни України. Бо саме від мотивації наших Воїнів сьогодні залежить абсолютно все. Без перебільшення. Отож, звідси і почнемо.

Що таке корупція, як явище в кожному суспільстві, без винятку, досліджується щонайменше три тисячі років. Методика боротьби з корупцією розроблялася ще з часів Солона, тобто, ще в ранньому античному суспільстві, і продовжує вдосконалюватися у наші дні.

https://arm.naiau.kiev.ua/books/atikoruption/lectures/lecture_1.html  

У сучасному цивілізованому світі (США та Європа) таке поняття, як корупція підмінили поняттям лобізм і полегшено зітхнули.

https://parlament.org.ua/analytics/lobizm-u-zakoni-chy-zakon-pro-lobizm-ukrayinski-realiyi/

Так, лобізм – це і є корупція, хоча й обмежена рамками цілої купи законів. А тому телеведучі у США вважають, що корупції в них нема, а ось Україну корупція прямо розриває.

І ми змушені прислухатися до телевізійних спікерів США. Бо завтра вони можуть, несподівано для всіх, стати міністрами, наприклад оборони, і визначатимуть не тільки розвиток власної держави, але й життя народів у прямому смислі цього слова. Народів, яким США гарантували допомогу і захист від агресії.…

І ось тут ми заходимо у своїх міркуваннях на тему корупції в глухий кут. Нам доведеться або переписувати написане до нас, або ж шукати пояснення такому явищу, як корупція.

В мирний час, особливо в період передвиборчих баталій, політики з особливим ентузіазмом, засукавши рукави, починають боротися з корупцією. Але ж Україна у стані кривавого протистояння з росією і тут варто було б орієнтуватися тезою Хоми Аквінського: «Для чого ми це робимо? Який   буде результат?».

Виходить, що українським політикам байдуже психологічний стан Воїнів України, які самовіддано тримають оборону проти оскаженілої від крові російської орди?

В мирний час можна було б зрозуміти позицію Юлії Мендель, яка, образившись на Зеленського, почала поширювати у закордонних ЗМІ численні публікації про дику корупцію в Україні. Але невже Мендель не розуміє, що під час кривавої війни вона своїми опусами активно підігрує наскрізь корумпованій росії, яка намагається припинити поставки зброї від США (в яких корупцію підмінили лобізмом)?

Юлія Мендель не знає і не чула про бомбардування України, під час яких гинуть маленькі діти, і що від цих бомбардувань може захистити тільки зброя європейських та американських союзників?

В мирний час можна було б пояснити опуси у «Громадському радіо» від Сергія Фурси «Люди втомлені і намагаються знайти винних». Але чи допоможуть «пошуки винних» вистояти у кривавій війні? Можливо тут потрібен комплексний підхід з пропозицією системи боротьби під час кривавого протистояння і визначити власну роль, роль Сергія Фурси і «Громадського», в цій системі? Однак у «Громадському» все закінчується тиканням пальцями у проблему, з якої намагаються вибратися останні три тисячі років…

Під час кривавої війни. Від результату якої залежить, чи житиме Україна взагалі…

Отже, логіка у галасі навколо корупції в Україні повністю відсутня. Про конструктив взагалі мовчу. І весь галас можна спокійно звести до вже давно відомого факту – до «людського фактору»…

Отже нам доведеться шукати пояснення цьому древньому явищу. Спираючись на поняття «людського фактору».

Чому цю проблему людство не може вирішити впродовж останніх трьох тисяч років? Не допомогли і революції, під час яких летіли голови корумпованої влади. Бо після перемоги до влади приходили революціонери і… формували нові корупційні схеми…

Винятком у цьому нескінченному потоці тисячолітньої "боротьби" є Кромвель, який запропонував просту схему конституційної монархії. Але з умовою, що Конституція є обов’язковою для всіх, без винятку. І ця схема допомогла Британському суспільству не тільки вижити у буремному світі…

Однак у цьому тисячолітньому процесі є ще один непомітний поворот, який ми проминули з галасом «Тримай корупціонера!»…

Отже, пригадаємо «Євромайдан-2013». Студенти України зібралися на Майдані, аби заявити владі Януковича, що своє майбутнє вони бачать у Євросоюзі, а не у "таможенному союзі" з росією. Янукович вирішив "проявити характер" і не підписав договору про асоціацію з Євросоюзом. А студентів Янукович вирішив "загнати у стійло".

Чим закінчилося криваве побоїще студентів? Мільйонною акцією киян! І Революцією Гідності! Саме тоді знаменитий французький філософ Бернар-Анрі Леві сказав пророчі слова: «Серце Європи б’ється в Києві!»…   

Генетика! Насилля розбудило древню Русь. Древня Русь піднялась на захист України.

Так, тут генетика спрацювала автоматично. На рівні підсвідомості.

Потім знову спрацював «людський фактор»… Але ми знаємо, що переміни не відбуваються водночас, а тим більше у величезних людських колективах. Потрібен час для синхронізації свідомості великих людських мас…

24.02.22. Світ не вірив в Україну. Україна вірила в ЗСУ.

І знову блискуче спрацювала генетика! На рівні підсвідомості. (Джордж Фрідман «Наступні сто років»)

Перший потужний удар було не просто відбито. Заковану в броню і озброєну до зубів російську орду практично голіруч зупинила українська (вже легендарна!) тероборона. Поки формувалися нові бригади ЗСУ. А далі ЗСУ блискуче організували «жест доброї волі»…

Про кожен підрозділ тероборони Києва, Чернігова, Сум, Харкова, про блискучих Воїнів ЗСУ ще будуть написані товстелезні романи і ще роками Голлівуд буде знімати касові фільми-бестселери…

Але сьогодні ми займаємося прозаїчним розкопуванням причин.

Отже, генетика…

В основі життя кожної людини лежить генетика. І ця само генетика формує життя людських колективів і суспільства в цілому…

Але що лежить в основі генетики?

В одному з попередніх постів ми вже говорили, що Ілон Маск є своєрідним сучасним «Гордієвим вузлом». Двадцять років тому Маск анонсував польоти на Марс, туристичні польоти навколо Місяця (навіть японський бізнесмен зробив інвестиції в цей проект). Тоді Маск був надією космічних романтиків!

Але за двадцять років Маск-романтик перетворився на примітивного Маска-політика, майбутнє якого є абсолютно очевидним і зовсім незавидним. Але то вже проблеми Маска-політика.

Отже, що лежить в основі цієї, на перший погляд несподіваної трансформації?

Генетичний страх перед невідомим.

Звернемо свою увагу на такий цікавий факт: весь процес мислення кожної людини спирається на порівняння досліджуваного предмету, проекту, події з уже відомими предметом, проектом, подією. І на основі цього порівняння людина робить аналіз дослідження, виводить закономірність або ж унікальність, і, головне, планує роботу з цим предметом, проектом чи подією…

https://www.psykholoh.com/post/%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%86%D0%B5-1

Тобто, людина здатна досліджувати те і тільки те, що вона може порівняти з уже відомим їй у довколишньому світі. І ця думка не нова, я почерпнув її у Миколая Кузанського. Але разом із тим…

Виникає питання: як можна дослідити те, що не можна побачити, поміряти і порівняти з чимось відомим нам у цьому світі? Тобто, як дослідити і зрозуміти те, про що ми не маємо жодної уяви і не маємо можливості порівняти з чимось?

І водночас, оте, що не можна побачити, поміряти, порівняти і дослідити успішно працює! Бо саме воно, оте таємниче і абсолютно незрозуміле нам, дало нам смартфони і всі цифрові технології. Звідти і ШІ, будьте певні. Але про це згодом.

Підсумуємо. Вся генетика (весь «людський фактор»!), яка успішно управляє всією біосферою (ноосфера тут стоїть окремо і вимагає окремого пояснення), сходиться в одній точці. В одній! І в цій точці є абсолютно нам незрозуміле, з чого й почалося все життя і весь Всесвіт.

І саме тут, в цій точці, яку назвали точкою сингулярності, мельтешить і наша корупція, поняття, засноване нашою нестримною тягою до "халяви". Як похідна від генетики.

В античному світі цю точку назвали «Гордієвим вузлом». Сьогодні ця точка відома нам як «Стіна Бора».

Весь видимий нами світ точно описується класичною механікою Ньютона.

Весь невидимий для нас світ точно описується квантовою механікою Бора-Гейзенберга.

В сумі ці обидва світи складають об’єктивну реальність.

Але! В сучасному світі існує ще й релятивістська фізика, яка намагається втиснутися в об’єктивну реальність, пропонуючи свої універсальні закони всього про все. Тут ми не будемо апелювати до релятивістської фізики, як науки, а лиш коротко поглянемо на релятивістський світогляд, як похідну від науки.

«Критики Переса зачастую понимали его неправильно, равно как и его самые горячие поклонники, поскольку он жил в релятивистском мире, где действовал как иллюзионист, а его медиумом была политическая власть. Противоречия были частью его искусства и частью высшего порядка. Он был одновременно воплощением израильских надежд на мир и создателем его оборонного комплекса.

"Смотрите, на протяжении веков мы жили с земли. А земля — это вещь вполне осязаемая. Даже механическая. Вы хотите больше земли? Воюйте. Нет земли без крови. Нужно защищать собственные границы. Ведь нет земли без границ. И поэтому наша история — это история войн. Война — главное средство удержать наши земли"»

(Девид Семьюэлс «Одно последнее интервью» от 27 сентября 2017 г.)

Тобто, релятивістський світогляд, як і філософія "вселенської любові" (філософія хіпі), створює ілюзію, в якій тисячоліттями бродить уява людини. Ілюзію боротьби за щось і тим само романтизуються криваві війни, трупний сморід яких ловко перебивається речитативами про "защіту атєчєства"…  

24.02.22 об’єктивна реальність розбиває всі наші ілюзії, які формувалися в нашій уяві впродовж тисячоліть…

І цей процес викликає генетичний страх перед невідомим…

(Алексей Семихатов: «Черные дыры и теория относительности – это мем») https://www.youtube.com/watch?v=tOmetCV_S0g 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma