Enigma Enigma

Nudniy Pens

2024-11-25 17:30:34 eye-2 451   — comment 0

Про МБР, РСД і інші арєшники.

Тут у мене типу взяли інтервʼю про удар МБР по Дніпру. Не знаю коли опублікують, але з дозволу інтервʼюера викладу свої трохи (але не так вже і глибоко тому якщо побачите стоп-слова на м і р кажіть я приберу щоб не налетіти на бан) впорядковані відповіді тут.
@Sergiy Fakas разом з @Сергієм Факасом

1. Балістична ракета це ракета яка летить по балістичній траєкторії . Тобто на неї майже не впливає атмосфера, на відміну від крилатої яка на неї спирається на цю атмосферу і використовує її кисень для свого реактивного двигуна. Балістична ракета використовує ракетний двигун і фактично від атмосфери не залежить. Першою балістичною ракетою була Фау-2. Практично всі сучасні балістичні твердопаливні.

Міжконтинентальна балістична ракета(наприклад Мінітмен, Трайдент, Тополь чи Булава) МБР, балістична ракета середньої дальності (РСД-10 Піонер, Першинг II) РСД, оперативно-тактична (Іскандер, ATCAMS, Точка-У) ОТРК – відрізняються дальністю. 5000+ МБР, 1000-5000 чи 3000 по договору РСД, і до 500 км ОТРК . І відповідно тягою двигунів і кількістю ступенів (до 4 у МБР).

2. Точність МБР достатньо висока для дальності в 5000-15000 км. Все таки на такій відстані попасти в крусг 100-30 метрів (за різними джерелами) це складна задача, тим більше що ніякий GPS такі ракети не використовують, а керуються інерційними платформами з астрокорекцією. І такої точності вистачає для ядерного боєзаряду, під який ці ракети і робили. Тому ні, МБР (а зараз я кажу саме про МБР, не про РСД, якою по нас вдарили) це зброя стримування яка повинна вражати ворожі шахтні пускові установки, стратегічні військові та промислові обʼєкти.

З РСД якою рф по на стріляли ситуація трохи інакша і складніша на жаль. Про них тоді пізніше.

3. Традиційно БЧ МБР і РСД ядерні. Але звичайно можуть бути конвенційні. І калібр (вага) цієї БЧ може бути різним. Наприклад загальна маса головної частини МБР 15А18М, більш відомої як Р-35М чи під натівською назвою Сатана - десь біля 9 тон. Це якщо моноблоком, але штатно там 10 бойових блоків + фальшиві цілі. Тобто десь менше тони кожен блок. Ну можете прикинути яка потужність буде у неядерних БЧ і відповідно масштаби руйнувань.

4. Основна задача МБР це ядерне стримування. МБР з ядерними БЧ це зброя яка вберегла людство від ядерної війни в 20-му сторіччі бо вони гарантують взаємне знищення.

5. Фактично МБР розганяють свої бойові блоки до майже 1-ї космічної швидкості (РН Союз яка досі возить людей на МКС це модифікація першої у світі бойової МБР Р-7, власне як і купа інших космічних ракет-носіїв – Атлас, Титан, навіть Протон. Та ж Р-36М Сатана це РН Дніпро). Тобто швидкість БЧ на вході в атмосферу дуже висока (формально гіперзвукова, але щоб там москальські пропагандони не співали хуйлу це не той магічний гіперзвук який всім потрібен). Тобто перехопити і знищити такі цілі дуже і дуже складно. По-перше потрібна дуже висока швидкість реакції бо підльотний час малий. Ро-друге протиракет має бути дуже швидкою щоб перехопити бойовий блок (ББ) який летить вниз. По-третє, на відміну від літака ББ треба уразити точно в нього бо він досить таки міцний (фігня летить скрізь атмосферу зі швидкістю 11М, звичайно воно міцне).

Патріот такі речі робити не вміє.

Історично перші системи ПРО зʼявилися десь в 60 – американська Nike Zeus і радянська А-35. Обидві системи мали ракети з ядерними боєголовками, бо інакше перехопити ракети вони не могли.

В 90-х США розробили так звану Ground Based Midcourse Defence – Систему ПРО яка може збивати окремі ББ після входу в щільні шари атмосфери (щоб відсіяти легші фальшиві цілі). Тобто 1 (вірніше 2 ракети) на 1 ББ. А тепер згадуємо скільки ББ на одній Р-36М...

Зараз крім стратегічної GMD розгорнутої в Тихому океані існують системи ПРО THAAD і Aegis. Їх випробували для перехвату ракет на активному етапі польоту тобто до розділення бойових блоків. Але тільки випробували. В бойових умовах їх не перевіряли. THAAD це наземна система, а от Aegis корабельна і її встановлюють на ракетних есмінцях класу Arleign Burke та ракетних крейсерах Taicanderoga. Існують дві бази ПРО Aegis Ashore – шмат Arleign Burke на землі . Вони стоять в Польщі та Румунії.

Тепер про РСД. Через меншу дальність підльотний час РСД дуже малий. Коли в 80-ї роках минулого сторіччя США і Совок розгорнули відповідно Першинг-2 в Німеччині, Італії та Британії, і РСД-10 Піонер в Білорусі і (треба перевірити) в Україні, то це було фактично як приставити один одному пістолети до скроні.

Тому в 87 підписали договір по забороні ракет середньої і меншої дальності по якому обидві сторони ліквідували уже згадані ракети + наземні пускові Томагавків (тому Томагавки зараз тільки на кораблях США) і радянські ракети Ока. Тому, станом на зараз, ракети середньої дальності є тільки у країн-сволочей типу рф, Ірану, Китаю та Північної Кореї. А у США їх НЕМАЄ. Це перша ср... проблема яка проявилася вчора (але про яку всі знали).

Друга проблема – рф офіційно вийшла з цього договору в 2019-му. За цей час вони зробили цей рубіж-орєшнік-кедр-лайнонапалочці – пофіг як воно називається, але воно Є.

Швидше за все вони або урізали свій Ярс викинувши 4-й ступінь, або модифікували БРПЛ Булава (може також викинули ступінь). Факт лишається фактом – у них є РСД, а у США немає, і прикладати пуйлу щось до скроні, як це зробив Рейган колись не вийде, бо нема що.

Третя дупа вчорашнього удару – пуски ракет такого класу анонсуються, щоб не почати обмін ядерними ударами, бо система попередження про ракетний напад (СПРН) "ловить" пуск відразу і хлопцям в Колорадо Спрінгс чи горі Чаєнн не видно то навчальна ракета, конвенційна чи бойова з нюком. Саме тому коли на початку 2000-х США хотіли поставити на Трайденти конвенційні БЧ, щоб оперативно знищувати талібів рф заявила що буле реагувати на кожен запуск як на ядерний і ідею похоронили.

Тобто головна біда в тому, що вчора рф написали американцям – ми стріляємо РСД по Україні і ті замість хоча б підняти DEFCON сказали стріляйте, ми посольство закриємо. Це прояв слабкості і наступного разу орєшек може полетіти в той самий Aegis Ashore в Румунії чи Польщі, а ті скажуть що це було збурення атмосфери...

Вчора не Південмаш уразили, а міжнародний статус кво ядерного стримування.

Для нас цей арєшек не є чимось критичним. Схоже за рахунок масовості шахіди страшніша зброя. Але бляха світовий порядок розповзається як гнила ковдра і таким макаром скоро і ядерне стримування стане пустим звуком...

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma