Enigma Enigma

Богдан

2025-04-17 15:18:37 eye-2 4260   — comment 0

Про монету на ребрі

 

Кожна монета має дві сторони. На одній стороні викарбувана вартість цієї монети, а на другій символ країни, яка викарбувала цю монету – це герб країни чи профіль особистості цієї країни.

Можна використати цю монету як жереб, підкинути її і подивитися, якою стороною монета приземлиться. Для чого? Ну, хоча б загадати бажання. Є такий спосіб визначення успішності своїх планів. Так, тут стійкий запах містики. Але що таке містика? Без розуміння об’єктивної реальності…

Кажуть, що після зустрічі з російським імператором, під час якої Олександр клявся у братерських почуттях до імператора Франції, Наполеон особисто готував висадку французького десанту на Британські острови. За допомогою розвідки визначив зручні і безпечні місця на Юрському узбережжі Британії біля Дувра, бо ця частина узбережжя в Лондоні вважалася природною фортецею. Підрахував необхідну кількість кораблів не тільки для десанту, але й для допоміжних і фуражних підрозділів. Детально розрахував не тільки грошове забезпечення десанту, але й гроші для населення на перший період окупації. Аби уникнути голодних бунтів.

Але перед тим, як підписати наказ на проведення блискавичної операції, Наполеон легенько підкинув монету. На удачу. Він був в доброму гуморі, задоволений собою і своєю кропіткою роботою над омріяним планом по розгрому Британського королівства. А монету, як жереб, використав машинально. Можливо, підкоряючись древньому інстинкту самозбереження, який присутній в кожній людині але часто ігнорується купою ілюзій…

Монета впала на ребро, якийсь час покрутилася навколо осі, звалилася із письмового столу і покотилася під шафу. Наполеон ошелешено дивився на монету, яка тьмяно поблискувала на підлозі під шафою.

Тільки вчора, приймаючи від Лапласа в подарунок його книжку, він зауважив: «Надіюсь, Бог у вашій небесній механіці відсутній?». На що фізик невизначено знизав плечима, поклонився, аби заховати вираз обличчя і відійшов. Тоді Наполеон не надав особливого значення такій  поведінці Лапласа. Всі думки його були спрямовані на майбутню війну з Англією.

Наполеон перевів погляд від монети на письмовий стіл, на якому лежали стоси паперів з розрахунками і мапа Британських островів. На протилежному краю столу лежала книжка Лапласа, яка викликала неабиякий ажіотаж в Парижі. Наполеон хотів перечитати її одразу ж, коли закінчить свій план висадки десанту. Зрештою, саме “демон Лапласа”, як любив підкреслювати Наполеон, підштовхував його до рішучих дій.

Фізика він зустрів на острові посеред озера біля замка Фонтенбло. Про що саме була розмова імператора Франції з академіком Франції, залишилось таємницею історії. Але другого дня, вранці, Наполеон велів здати всі папери з розрахунками висадки французького десанту і мапу Британських островів в архів…

Крім фізики, Лаплас надзвичайно любив теорію ймовірностей, в якій вже не було місця для його ”демона“, але було багато простору для монети, яка періодично ставала на ребро, немов би пропонуючи свободу вибору. А вже після вибору з’являлася «тінь майбутнього»… А ще через століття з’явилася і квантова теорія, яка спиралася на теорію ймовірностей і визначила об’єктивну реальність…

Ця історія з’явилася сьогодні не випадково. Звичайно, Лаплас і Наполеон навіть не підозрювали про фантастичну науку, яку фізики відкриють згодом. Відкриють і ще століття будуть сперечатися про її філософське трактування. Будуть сперечатися і, водночас, будуть користуватися її результатами. Нехтуючи об’єктивною реальністю, яку відкрила квантова теорія.

А вслід за інтелектуалами об’єктивною реальністю знехтував істеблішмент. В різних куточках планети. Не тому, що істеблішмент прокурив у коридорах шкіл уроки історії, на яких пояснювали причини зникнення неандертальців та античної цивілізації.

А тому, що казку про золоту рибку сприймав просто казкою.

Підкоряючись ілюзіям статусу і комфорту, російський істеблішмент, під мантри “ми вєлікій народ”, організував криваву бойню в Україні. Цю ілюзію, як прелюдію до реалізації власних, китайських планів, задоволено потираючи руки, підтримав китайський істеблішмент, готуючись, водночас, до сутички з американським істеблішментом за новий переділ світу.

Американський істеблішмент виявився абсолютно прогнозованим. Ще з часів президента Байдена, який вперто намагався ”зберегти російське обличчя“. І американський електорат також виявився абсолютно прогнозованим. Зрештою, як і російський.

І монета історії стала на ребро.

Що буде далі? Читайте казку про золоту рибку і пост «Чому Європа, а не Китай». Але монета ще не звалилася з ребра, момент вибору ще не минув і «тінь майбутнього» ще не лягла на сучасну цивілізацію.

Є у нас Микола Кульбіда, голова Укргідрометцентру. В 90-х 20-го він давав дуже точні прогнози погоди. В одному із своїх виступів по телебаченню Кульбіда сказав, що насуваються радикальні кліматичні переміни по всій планеті Земля. І наголосив – Україна буде в епіцентрі цих кліматичних перемін. Містика? Тоді познайомтеся з новими прогнозами Миколи Кульбіди.

Погода в Україні - синоптик Кульбіда про потепління, погоду взимку і те, як зміниться клімат України- Парламент.UA 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma