Enigma Enigma

Владимир Басов

2021-12-30 16:18:52 eye-2 4178   — comment 10

Про владу

 

Читаючи Інтернет, часом задаю собі питання: Чому люди так уважно стежать за кожним кроком влади? Що вони хочуть від неї?

За сім десятків років я бачив людей, які не те, що підтримували, а навіть молилися на Сталіна, Хрущова, Брежнєва, Горбачова та всіх українських президентів. І в той же час, було багато тих, хто не просто «погано ставилися» до них, а й зневажали та боролися з ними.

Дивна річ влада. Досвід підказує мені, що стати у її голові може далеко не кожна людина. Це на словах, на кухні, всі розумні, а дай їм у руки владу, то вони і розпорядитися нею не зможуть. Тому так багато і міфів про тих, хто цієї влади був удостоєний. Адже кожен думає про вчинки людей у ​​владі зі своєю дзвіницею. Так, і оцінює владу, також виходячи зі свого досвіду. Багато хто це робить дуже просто: якщо вам жилося добре за якоїсь влади, то влада хороша. А якщо ні, то вибачте.

Залишу те, що було за Союзу, і напишу про останні наші роки. Я знаю людей, які любили і продовжують любити Януковича, Тимошенко, Порошенка, Зеленського... Я знаю, хто ставиться до них нейтрально, а то й просто ненавидить. Це життя. І часто люди живуть погано, коли при владі знаходився той чи інший лідер, не тому, що цей лідер робив щось погане, а через свої помилки та прорахунки, які вони ідентифікують з лідером.

Інша справа, коли лідер ухвалює доленосні рішення для країни. Наприклад, Кучма взяв і розпустив колгоспи та радгоспи. При цьому сільські жителі залишилися без роботи та без соціального захисту з боку держави. За Кравчука запровадили можливість роботи приватних підприємців. Або, наприклад, за того ж Кучми запровадили можливість роботи підприємств на спрощеному оподаткуванні. Або, при ньому ж запровадили поняття «першої події» для оподаткування. А пам'ятаєте, як Тимощенко, будучи прем'єром, виборювала зниження ціни цукру, що призвело просто до закриття більшості цукрових заводів в Україні? А ще енергетичні векселі, які продавали підприємства у півціни. Ну і я думаю, всі пам'ятають боротьбу за доступ до газової труби під час Ющенка. Крутий розворот Януковича у бік Росії взагалі призвів до революції гідності. Тоді втратили багато, і не лише бізнес. Порошенко дуже насолило банкрутство половини українських банків. Гроші в них втратили сотні тисяч, якщо не мільйони українців, і це не могло не позначитися на його рейтингу.

Нинішня влада взагалі кумедна. І це навіть не тому, що при владі колишній комік. Прагнення порядності в неї сьогодні дивним чином поєднується з корупцією, зрадою, полюванням на опозицію.

Загалом висновок один: - «Ідеальної влади не буває».

Я стежу за подіями не лише в Україні. Ось голова кабміну Киргизії Акилбек Жапаров теж каже: - За природою, не буває ідеальної влади. І далі питає: - "Що змінилося і що зміниться? - Запитуєте ви. Моя відповідь: ми всі змінилися, час змінився, змінилася епоха. Рік тому був поворотний момент, була третя революція за 30 років незалежності. Ці події вплинули на долю кожного з нас. Ми можемо по-різному тлумачити причини тих заворушень, але настане час та історія дасть свою оцінку. Є важливий факт: після тих революцій ми не втратили своєї державності. На кожній революції киргизький народ показав здатність долати випробування, прагнення свободи".

Отак і ми. Шукаємо, сподіваємось, працюємо, долаємо, боремося, але так поки що й не можемо знайти ту владу, яка б усіх влаштовувала. Під час революції гідності часто порушувалося питання влади. Хто нам був потрібний? Чесний, патріотичний, справжній лідер. А ще говорили, що ми знаємо, що якщо прийде до влади пройдисвіт, то у нас є рецепт, як прибрати його від керма країни.

Ніхто тоді й подумати не міг, що до влади може прийти слуга та ставленик олігарха Коломойського. Щоразу влада здаватиме олігархам те, що належить усьому народу України: природні та енергетичні ресурси, державні підприємства, продавати та розставляти на посади «своїх» друзів, розвалювати антикорупційні та правоохоронні органи, брехати нашим міжнародним партнерам, а замість інвестиційних нянь для іноземних фірм просто приймати судові рішення на користь Коломойського.

Так, ідеальної влади не буває. Але те, що ми сьогодні маємо, – це провал і ганьба. Потрібно робити висновки. І що раніше, то краще.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma