Enigma Enigma

Mikki Mon

2022-07-25 08:36:41 eye-2 3757   — comment 0

Про злочини рф в Україні говорить весь світ

Правозахисна організація Human Rights Watch задокументувала злочини рф на півдні - катування, нелюдське поводження, довільні затримання і незаконні позбавлення волі цивільних.

 "Російські сили перетворили окуповані райони півдня України на вир страху і дикого беззаконня... Катування, нелюдське поводження, а також довільні затримання і незаконне позбавлення волі цивільних осіб входять до очевидних воєнних злочинів, які ми задокументували", - каже старший дослідник Human Rights Watch щодо України Юлія Горбунова.

Звірства, скоєні російськими військами на Київщині, вже викликали шок в усьому світі, однак цей звіт Human Rights Watch проливає світло на  події на  півдні, де російські окупаційні сили жорстко контролюють доступ до інформації.

HRW поговорила з 71 людиною у Херсонській та Запорізькій областях, які розповіли про 42 випадки, коли російські сили утримували людей без зв'язку із зовнішнім світом або коли люди зникали після затримання. 

«Опитані розповідали, що їх катували або були свідками тортур шляхом тривалого побиття, а в деяких випадках – електричним струмом», – йдеться у звіті, додаючи, що травми включали сильні опіки; порізи; струси мозку; зламані зуби; зламані кістки, включаючи ребра; і розбиті кровоносні судини.

У звіті також задокументовані тортури трьох тероборонців, які утримувалися як військовополонені, і зазначається, що двоє з них загинули.

Нагадаємо: Женевські конвенції дозволяють протиборчим сторонам у міжнародному конфлікті тримати комбатантів у полоні або на війні, а також інтернувати цивільних осіб за певних обставин, наприклад, якщо вони вважаються серйозною та постійною загрозою для влади, яка їх утримує.

Катування та нелюдське поводження заборонені і, якщо вони пов’язані з конфліктом, є воєнними злочинами. Політичних лідерів можуть звинуватити у воєнних злочинах за зловживання, скоєні їхніми військовими.

Людський, небесний, пекельний... та суд Гааги чекає кожного злочинця.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma