Enigma Enigma

Ева Браун

2019-05-17 13:28:32 eye-2 4357   — comment 0

П'ятирічка, але не Радянська: як змінилась Україна з 2014 рок

 

 

За п’ять років війни важко заперечувати той факт, що в Збройних Силах України відбулися значні реформи, які змінили і зміцнили вітчизняне військо та наблизили до вступу в НАТО. Причини цьому, нажаль, занадто гіркі - анексія Криму, втрата близьких та бойові дії на Донбасі.

Першим кроком у реформуванні українського силового блоку стало відновлення Національної гвардії України. Формування створювалось на базі колишніх Внутрішніх військ і перші добровольці, які героїчно стали на захист Батьківщини були вихідцями з Майдану, відправившись давати відсіч російсько-окупантським військам. Наразі Національна гвардія є формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ.                                                                            

За період війни створювались не тільки нові військові підрозділи, але й цілі роди військ. Наприклад, Десантно-штурмових війська та Сили спеціальних операцій. Їх завдання - рейди, здобуття розвідувальної інформації за лінією фронту та визволення полонених. Бойові операції українських спецпризначенців відзначаються особливими нагородами, а в Генштабі навіть була розроблена та затверджена окрема відзнака четвертого ступеня – "Іду на Ви". Одним з перших хто удостоївся даної відзнаки легендарний "Сумрак",  генерал-майор і Герой України Ігор Гордієнко, який зараз очолює Київський військовий ліцей імені І. Богуна. В 2014 році, будучи на той час командиром спецзагону, йому вдалося утримував оборону протягом 12 діб в районі Савур-могили.

Також у самостійний рід військ виокремилися десантники, які завжди притримуються свого девізу «Завжди попереду!». До 2017 року штурмовики  носили голубі берети і доношували дещо нафталінову назву Високомобільні десантні війська. Саме в листопаді 2017-го вони приєдналися до світового братсва десантників, одягнувши берети кольору «марун» та були перейменовані на Десантно-штурмові війська. Найвизначнішим подвигом українських штурмовиків за період війни став так званий "Рейд Забродського". З 19 липня по 10 серпня 2014 року окремі підрозділи 95-ї окремої аеромобільної бригади пройшли близько 470 кілометрів, з яких 170 – ворожим тилом. Під час рейду десантники успішно виконали всі поставлені задачі, в ході яких неодноразово вступали в бій з підрозділами ЗС РФ.

Як ми бачимо, за останні п’ять років прокладено та пройдено неабиякий шлях. Адже ми спромоглися, не тільки переозброїти наші війська, а й довести, що наша держава спроможна та гідна стати країною-членом НАТО.

Укладання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Безвіз. Ми отримали можливість вільно пересуватись по Європі та безперешкодно відвідувати понад 131 державу світу.

Церква. Нарешті ми отримали свою незалежну церкву. Ще півдесятка років тому ніхто навіть уявити не міг, що з нашої маленької церкви може постати велика, автокефальна церква. Врешті-решт, українцям вдалось вийти з релігійного полону Москви.  

Мова. Українська мова зуміла закріпити свої позиції на світовій арені та всередині самої держави, як би цього не хотів наш екс-братній народ. Наразі ми маємо підписаний законопроект, який «від і до» регулює функціонування та використання української мови в країні. Не варто забувати, що наша мова поділяє першу сходинку разом з італійською серед найкрасивіших та наймилозвучніших мов у світі. А їх існує, раптом що, близько 7000.

Також, варто зазначити, що значно зросло вітчизняне військове озброєння, яке пройшло повну модернізацію до новітніх технологій. Українці, які захищали свою країну від російської агресії поступово отримують статус ветеранів війни. Іде  запуск процедури реабілітаційних центрів для тих, хто отримав поранення чи пошкодження. Також  не мало важливим є той факт, що Україна має вагомий вплив на міжнародну політику. Україна веде успішні судові процеси проти Росії. Український «Ощадбанк» виграв у Росії справу та отримав 1,3 млрд. доларів за збитки через окупацію Криму. Прозорість  електронних декларацій. Вільний доступ до реєстрів майна та нерухомості. Газова незалежність, яка дозволила нам припинити купувати російський газ, задовольняючи потреби за рахунок власного видобутку та імпортного від країн-партнерів Європейського Союзу.  

Все згадане вище – заслуга людей які в корні прагнули змін. Заслуга українців. Народу, який вийшов із вже звичної для нього зони комфорту та почав впроваджувати нові реформи, які, як не дивно, запрацювали та значно змінили стан справ у державі.

Зараз в Україні пройшли вибори, сподіваємось, що новий Головнокомандувач нашої держави буде лише примножувати всі ті здобутки, які вдалося набути народу.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma