П’ятий день війни. Він ознаменувався початком переговорів між Україною та Росією у Гомелі. Мабуть, з-за цього російські окупаційні війська протягом дня не вели сьогодні активних бойових дій в районі Харкова та Києва. Проте обидва міста протягом дня перебували під терористичними обстрілами, в тому числі балістичними ракетами. Зокрема, житлові квартали Харкова сьогодні накрили з «Градів», є жертви серед мирного населення. Крім них обстрілювали багато інших міст, зокрема Чернігів, Миколаїв, Білу Церкву.
Весь день важкі бої на Донбасі. Перш за все, ворог намагається захлопнути «Маріупольський котел». Українські війська відступили в передмістя, де зайняли кругову оборону. Ввечері азовці спалили два ворожих танки. Бойові дії тривають прямо зараз. В інших секторах фронту в ОРДЛО ЗСУ здало декілька дрібних населених пунктів, але в цілому поки тримає рубежі. Очевидна мета ворога – оточити ЗСУ в районі Слов’янськ – Краматорськ, але наразі в нього це не дуже виходить.
Також тривали бойові дії на Чернігівщині.
Ніч буде гаряча. Оскільки анонсовані перемовини результатів поки не дали, ворогу потрібен успіх. Ближче до вечора ворог розгорнув активні бойові дії на Київському напрямку. Зараз бої тривають на околицях Бучі, Бородянки та Макарова. Росіяни використовують танки і снайперів, які сидять у Ворзелі. Центр концентрації росіян - аеропорт Гостомеля. Найближча задача – блокувати Київ з усіх боків, щоб потім розпочати штурм міста. Під Києвом помічений російський поліцейський спецназ, задачею якого, найшвидше, є участь у вуличних боях в місті.
На Півдні ворог концентрує війська для удару на Миколаїв. Найшвидше, це станеться цієї ночі. Це саме стосується і Харкова. Наші війська попереджені і готові зустрічати вогнем «носіїв великої російської культури».
У російських пропагандистів змінилася методичка. Якщо раніше вони віщали про те, що ЗСУ не хоче воювати, а опір чинять «наркоманські націоналістичні батальйони», то тепер стали казати, що ЗСУ вся просочена бандерівською пропагандою. Український опір дійсно вразив ворога, тільки висновків потрібних він не зробив.
В цьому зв’язку продовжу тему, яку зачепив зранку, бо почали питати в приват – українські полонені. Ми маємо зрозуміти, що солдати будь-якої армії на війні потрапляють у полон. І ЗСУ не виняток. І від себе скажу, що в цьому нема нічого ганебного, бо ситуації на війні бувають різні. Таке може статися з ким завгодно, навіть з самим великим воїном. Наприклад, у цій війні, так сталось з захисниками острова Зміїний, які відбили два штурми, а потім в них закінчився боєкомплект і вони потрапили в полон. Очевидно, що ворог прагне використовувати полонених у своїй пропаганді, з метою розкласти армію противника. Тому їх піддають шаленому психологічному тиску, обробляють з усіх напрямків, кнутом і пряником. Це однаково для всіх війн. Історія показує, що більшість воїнів у полоні поводять себе гідно. Проте завжди знайдеться кілька осіб, які, з тих чи інших причин, не витримають цей тиск. І вони стають гарним матеріалом для ворожої пропаганди. Тому, коли ви раптово побачите десь в інформаційному просторі відео українських полонених, які щось там кажуть на руку ворогу, не робіть з того ніяких висновків крім одного – це працює ворожа пропаганда. Просто згадайте, що росіяни за 5 днів війни так і не показали ті «сотні вояків ЗСУ, які цілими частинами здаються їм в полон».
Весь світ продовжує нас підтримувати, і в Україні буде формуватися свій іноземний легіон. Наразі воювати в Україні своїм громадянам дозволили Велика Британія, Франція, Польща, Латвія, Литва, Ізраїль, Данія та Хорватія. На підході ще декілька країн. Українські пілоти вже в Польщі отримують обіцяні винищувачі Міг-29. А Росія та Білорусь все глибше занурюються в багнюку. Де їм і місце.
__
П’ята ніч війни. Знову пройшла порівняно спокійно. Таке враження, що росіяни уникають нічних боїв, і не наважуються атакувати в темний час доби. Тепер мають наверстувати в день. Основні наступальні бойові дії окупаційних військ сьогодні вестимуться в районі на схід і на захід від Києва, у Харкові, на Донбасі та в Запорізькій області. Ну і можливо – під Полтавою.
Київ. Тут головна задача росіян – блокувати місто, штурму столиці на сьогодні не передбачаю. Мають штурмувати Бориспіль, щоб відрізати Київ від південно-східної України. На заході від Києва будуть тривати бої в секторі Буча – Ірпінь – Бородянка та наступ з метою перерізати трасу Київ – Біла Церков. Сама Біла Церков готується до оборони. Житомирська траса ніби вже відрізана. ЗСУ на руку, що бойові дії будуть тривати в зоні міської забудови, там добре оборонятися і ми краще знаємо цю місцевість. Київ наразі не блокований.
Харків. Ключова точка для росіян на Сході України, бо без контроля над містом неможливо просуватись далі в Україну з цього напрямку. Місто під обстрілами та бомбардуваннями, зранку ракетою була вражена будівля ОДА. Найшвидше, в день знову спробують штурмувати Харків. Місто також не блоковано.
Маріуполь. Буде гаряче. Ватажок «ДНР» Пушилін наказав своїм сьогодні його захопити. Чи варто казати, що українські захисники чекають на них з нетерпінням? При цьому Маріуполь наразі ще не повністю блокований, хоча всі шляхи в місто під обстрілами. Також 53-тя бригада продовжує тримати Волноваху.
Інші ділянки фронту на Донбасі – там гаряче завжди.
Миколаїв – Херсон. Миколаїв – будуть обстрілювати та блокувати. Херсон вже блокований, зранку окупанти увійшли в деякі міські районі. Де-факто, начався штурм.
Загалом, становище важке, але некритичне. Росіяни підтягують додаткові сили, плюс почали формування нових підрозділів для дій в Україні. Вони тероризують населення бомбардуваннями та нищать інфраструктуру. В Києві та Маріуполі окупаційні війська звернулись з заявою нібито про «зелений коридор» для цивільних. Добре пам’ятаємо по Іловайську, чого вартують російські «зелені коридори». Очевидно, що готується чергова провокація – знищити цивільних, та звинуватити в цьому «українських нацистів».
ЗСУ тримає фронти та дає гідну відсіч ворогу. Досі не взято жодного обласного центру. Росіяни дуже дивуються, як так, що на українські призовні пункти з’являється більшість мобілізованих? Їм просто не збагнути, що в Україні йде по справжньому народна війна в найкращих її традиціях. Тому куємо і боремося, іншого виходу в нас нема.
__
__
1-й день та ніч
https://enigma.club/articles/pershiy-den-ta-persha-nich-viyni
2-й день та ніч
https://enigma.club/articles/drugiy-den-ta-druga-nich
3-й день та ніч
https://enigma.club/articles/tretiy-den-ta-tretya-nich-viyni
4-й день та ніч
https://enigma.ua/articles/chetvertiy-den-ta-nich-viyni
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma