Enigma Enigma

Никита Конотоп

2019-09-09 11:12:37 eye-2 0   — comment 0

РФ розгорнула кампанію утисків проти українців на релігійному ґрунті

Російська агресія проти України і тимчасова окупація частин української території, що тривають, супроводжуються систематичною дискримінацією, переслідуваннями і катуванням, які грубо порушують права українських громадян на релігійному ґрунті.

Окупаційна влада РФ грубо порушує свободу совісті і віросповідання на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу, переслідуючи вірян усіх конфесій і віросповідань, крім парафіян церков Московського патріархату.

Всі віросповідання, крім Православної церкви Московського патріархату піддаються тиску озброєних груп, переслідуванню, затриманням кліриків і парафіян, а також захопленням церковної власності.

У Криму звіт моніторингової місії ООН з прав людини за 2017 рік зазначає, що перед окупацію півострова у 2014 році, на його території існували 2 083 релігійні організації; станом на вересень 2017 пережили кампанію утисків лише 722.

За останні роки ситуація лише погіршилася. Масштабні рейди окупаційної влади проти мусульман-кримських татар спричинили десятки арештів і затримань невинних людей за сфальшованими звинуваченнями.

Крім того, постійних утисків зазнає Православна церква України. У березні цього року окупаційна влада РФ затримала лідера української православної громади Криму Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, висунувши йому вигадані звинувачення. У квітні цього року росіяни ініціювали експропріацію останньої української церкви у Криму, а менш як місяць тому, навіть спустошили її приміщення.

Попереду маємо ще немало викликів і перепон, які ми повинні спільно з вами здолати. Адже поруч – потужний ворог, який намагається нас поневолити, і він добре розуміє роль Церкви у суспільстві. До речі, коли у Путіна запитали, що є безпекою РФ, він відповів, що це ядерний щит і Церква. Із цих слів ми можемо зрозуміти, яку роль відіграє УПЦ МП (РПЦвУ, – ред.) в Україні. Це останній форпост Росії, тому ми надалі будемо робити усе можливе, щоб в Україні утвердилась і розбудовувалась своя помісна Православна Церква.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma