Enigma Enigma

andriy98

2021-09-07 19:38:15 eye-2 385   — comment 0

Ризики та перспективи використання криптовалют

Одним із ключових ризиків активного впровадження досягнень ІТ-технологій у фінансовій сфері є можливе зникнення банківської системи в класичному розумінні через її неспроможність конкурувати з новими технологіями. При цьому найбільш потенційно небезпечними для класичних банків є дві технології – кредитні електронні платформи та блокчейн.

Торгівля криптовалютами пов’язана з істотними ризиками. Вартість криптовалют може значно коливатися в межах доби, що може призвести до втрати активів при здійсненні торгівельних операцій на купівлю або продаж криптовалют. Дану особливість викликано тим, що вартість криптовалют не забезпечується ніякою державою або центральними банками, маючими можливість впливати на ліквідність та доступність на ринку. Торгівля криптовалютами істотно відрізняється від торгівлі офіційними валютами, які підтримуються урядом або фінансовими інститутами, і в цілому залежить від технологій та довіри користувачів.

Криптовалюти – це автономні, децентралізовані, частково анонімні системи, які спираються на однорангову пірінгову мережу та криптографію для підтримання її цілісності. Довіра до таких валют може зменшитись через неочікувані зміни в програмному забезпеченні або створення перевершуючих конкуруючих альтернативних валют, а також дефляційної або інфляційної спіралі. Довіра до криптовалюти може обвалитися через технічні проблеми, зокрема, якщо анонімність системи скомпрометовано, якщо кошти загублено або вкрадено внаслідок хакерських атак або раптовою урядовою регуляцією, яка здібна скасувати всі транзакції в межах держави. Неможливо нести відповідальність за забезпечення курсу торгівлі, а також цілодобового доступу до системи електронної торгівлі; перерви в котируванні та торгівлі, викликані технічними проблемами системи. Торгівля криптовалютами може бути зупинена в будь-який момент з виконанням взаєморозрахунків за останньою доступною ціною перед зупиненням торгівлі, або за іншої ціною, що є доступною у наявних на ринку торгівельних майданчиках.

Компанії мають право змінити, а також вносити додаткові обмеження в торгівельні обсяги для нових та вже існуючих угод, а також інші умови торгівлі. Компанії не несуть відповідальності за швидкість та тривалість виконання угод по криптовалютах. Слід також відмітити, що при серйозних рухах можливі значні розриви в цінах та часу котирувань, що за своїми масштабами перевищують будь-які аналогічні ситуації, які можна спостерігати по іншим торгівельним інструментам, що пропонуються Компанією. Сьогодні криптовалюта дає змогу приватним підприємцям і цілим державам відкривати нові ринки. Але для цього навколо криптопростору потрібно сформувати ефективну нормативну базу. Криптовалюти, кожна зі своєю унікальною технологією та призначенням, можуть виступати не лише фінансовим та інвестиційним об’єктами, а й платформою для нових інфраструктурних зрушень фінансової системи.

Необхідно ретельно оцінити, чи підходить ваш фінансовий стан та відношення до ризику для купівлі, продажу або торгівлі криптовалютою.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma