Enigma Enigma

Kevin Harris

2022-02-04 09:12:08 eye-2 6822   — comment 0

Росія готувала відео про "напад" ЗСУ для виправдання агресії

Спікер Державного департаменту США Нед Прайс на брифінгу заявив, що Кремль готував фейкове відео про нібито напад Збройних Сил України на Донбасі з метою звинуватити Київ у загибелі цивільних на Донбасі або в прилеглих районах Росії. Раніше цю інформацію оприлюднило видання New York Times з посиланням на джерела.

За словами Прайса, США розсекретили цю операцію для того, щоб запобігти "небезпечній кампанії" РФ.

План передбачав імітацію нападу українських військових на російську територію, або на російськомовне населення у східній Україні. У рамках цієї провокації Росія планувала звинуватити офіційний Київ у "геноциді російськомовного населення", який слугував би приводом для інтервенції.

За даними NYT, представники Росії знайшли трупи для використання у фільмі, акторів, а також антураж для імітації української та натівської військової техніки.

Британці ж провели власний аналіз розвідданих і запевнились у тому, що Росія планувала створити привід для звинувачення України в нападі. Деталі розвідданих, за словами чиновника, "заслуговують довіри та вкрай тривожні".

Джерело

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma