Enigma Enigma

Taras Gordeev

2019-11-29 11:30:59 eye-2 119   — comment 0

Росія намагається приховати свою причетність до використання хімічної зброї в Сирії

США звинуватили Росію в допомозі приховування  фактів застосування забороненої хімічної зброї  в Сирії

У березні 2019 року організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила результати розслідувань атак в Сирії, які відбувалися за підтримки уряду Російської Федерації.

У звітах ОЗХЗ міститься висновок, який вказує на наявність певних доказів про використання токсичних хімікатів під час атак, в результаті яких загинуло більше 40 осіб.

Також, у звіті зазначається, що центральну роль в приховуванні даного факту зіграла Російська Федерація, яка продовжує ігнорувати міжнародні угоди щодо заборони використання хімічної зброї у воєнних конфліктах.

P/S: Майже від початку збройного конфлікту в Сирії були зафіксовані численні випадки застосування хімічної зброї. На початку 2016 року сирійсько-американське медичне товариство оприлюднило доповідь, в якій було описано 161 атаку із застосуванням хімічної зброї від початку війни й до кінця 2015 року. Організація також мала інформацію про іще 133 хімічні атаки, але стосовно яких забракло переконливих доказів

В той же час,посол Росії в ОЗХЗ Олександр Шульгін спростував заяву США про причетність до даного злочинного інциденту, звинувативши у всьому режим Башара Асада.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma