Enigma Enigma

Roman

2021-11-19 09:00:01 eye-2 3737   — comment 0

Росія оголосила Україні енергетичну війну

Україна на поточний момент фактично перебуває в стані енергетичної війни, яку оголосила їй Росія. Москва не тільки заборонила постачання вугілля до України, але і не дає їй придбати вугілля в інших місцях, наприклад, блокуючи поставки з Казахстану.

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов в ефірі програми «Право на владу».

«Ми на сьогодні фактично перебуваємо в стані енергетичної війни з Росією, яка блокує імпорт з Казахстану, не пускаючи вагони залізничні з вугіллям в Україну, яка постійно зменшує замовлені потужності з транзиту газу» - сказав він.

На думку чиновника, Росія навмисне зриває постачання вугілля до України, щоб сильніше розгойдати в ній ситуацію і спровокувати масштабну енергетичну кризу.

«Тобто вони роблять все для того, щоб ми ще більше відчули на собі цю кризу» - підкреслив він.

з 1 листопада Росія заборонила постачання до України енергетичного вугілля - тобто, саме тих сортів, які використовуються на теплоелектростанціях. Українські компанії планували в листопаді імпортувати понад півмільйона тонн вугілля.

Більш того, 4 листопада Росія заблокувала транзит енергетичного вугілля, який Україна придбала в Казахстані. У Казахстані заявили, що проблеми із постачанням вугілля до України через Росію виникли нібито через завантаженість інфраструктури з російського боку.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що в Україні ситуація в енергетиці не трагічна, і навіть краща у порівнянні з багатьма країнами світу, та запевнив, що тарифи на тепло для населення не зростуть до кінця опалювального сезону.

"У сучасному світі війна вийшла за рамки звичного поняття, вона ведеться багатьма різними способами і видами зброї. Одна із них - енергетична. Сьогодні ми бачимо, як вона без пострілів, без вибухів може ставати зброєю масового знищення. Важливо: енергетична криза не в Україні, енергетична криза сьогодні у світі. Безумовно, це впливає і на нашу ситуацію, але вона точно не така трагічна, як змальовують її істеричні медіа, і точно краща у порівнянні з багатьма іншими країнами", - заявив Зеленський.

Він зауважив, що ціна на газ у Європі вперше перетнула позначку в тисячу доларів, а згодом зросла майже до двох тисяч доларів.

Водночас Президент підкреслив, що в той самий час в Україні ціна на газ складає 290 доларів.

"Попри рекордний ріст цін, дефіцит і світову енергетичну кризу тарифи в Україні не зросли, ціна на тепло для громадян лишилися на рівні 2020 року, не у 20 разів більша, а так, як рівно рік тому, і ці ціни не зміняться до кінця опалювального сезону", - наголосив глава держави.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma